Jump to content
  • 0

Натоварване според Winbox и графиките в web интерфейса


master

Въпрос

От доста време го наблюдавам ( на различни бордове не зависимо от версията ) . В winbox на моменти натоварването на процесора е почти 100% в графиките не само, че няма такова ами максималното го води доста по ниско. За мегабитите е аналогичен случая. Е на кое да вярваме ?!

  • Харесай 1

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

От доста време го наблюдавам ( на различни бордове не зависимо от версията ) . В winbox на моменти натоварването на процесора е почти 100% в графиките не само, че няма такова ами максималното го води доста по ниско. За мегабитите е аналогичен случая. Е на кое да вярваме ?!

Графиките се отчитат на определен период от време, не в реално време, т.е. някои моменти се хващат други не.

На графиките не се отразява 100% всичко, но добре показват усреднената стойност на измервания параметър.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря за инфото! Значи може да им се вярва повече на web-a ... мен пиковото натоварване много не ме интересува.

Редактирано от master

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По принцип графиките показват усреднената стойност през зададения интервал на това за което са сложени (CPU, RAM , Shapers и т.н.)

Примерно ако интервала е 5 мин, то на всяка секунда си запаметява стойностите в кеш/рам. Накрая усреднява за тези 5 мин, чертае и си чисти кеша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи може да им се вярва повече на web-a ... мен пиковото натоварване много не ме интересува.

Да, все пак ако натоварването е сериозно и се задържи за периода на измерване, ще си проличи и на графиката пиковият момент.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.