Jump to content

облъчвателите и водата


Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • Велин

    9

  • edemy2001

    5

  • 111111

    2

  • wirebez

    2

  • Администратор

Какво да правя с този иблъчвател. Как да го херметизирам и как да изчистя вибраторчето?

може да пробваш с чист спирт и една четка за зъби, водата може да я изгониш с нагряване на корпуса, само внимавай да не стопиш пластмасата около игличката. След това си сложи капачката залепи я с капчица и силиконизирай ръбовете.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

от последния пост разбирам че употребата на моментно лепило /капчица/ не е проблем /говоря за окиси/, за което благодаря, но имам друг въпрос, който ще е от полза и на други потребители :

- какъв силикон може да се използва за затварянето на облъчватели ?!??!

на мен конкретно подобно нещо ще ми свърши чудесна работа за ограничаване на достъпа на вода до конекторите /в момента съм направил едни грозотий .... вършат работа, но е отвратително/

разбира се цената не е от значение ...... спокойствието е безценно !!!

благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Навиваш бишоп от край до край и върху него един ред тиксо да го пази от слънцето.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това добре... благодаря за отговора.

а силикон който безопасно може да се ползва около медни повърхности ?

п.п. ...... не разбирам ..... защо никой не иска да сподели за безопасен силикон ??!? някаква тайна ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...

Какво да правя с този иблъчвател. Как да го херметизирам и как да изчистя вибраторчето?

Окисите по вибраторчето не му пречат да работи , пречи му водата в основата . Само го избърши хубаво и можеш да залепиш капачката с каноколит , другия вариант е да ми го върнеш и да ти дам един нов с който това няма да се случи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Облъчвателя го изчистих със сода за хляб и четка за зъби  ??? , залепих му капачката със силикон санитарен и отгоре намотах малко бишоп и вече няколко месеца си работи безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • Администратор

Имал съм и по-лоши случаи, като ми го върнаха един облъчвател от моите, от него изтече половин ракиена чаша вода!  ;D:)

последния случай не е лошо залепена капачка а птици, почти всички облъчватели подмених с по твърди капачки но тоя остана последен, имаше дупка в горния край и ето резултата :) в студа през зимата половината пълен със замръзнала вода, сега издирвам подходящ материал за капачка :) за сега идеално ми пасна капачка от кутийка за колофон която е с подходящ диаметър.

post-13-130900729154_thumb.jpg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само го избърши хубаво и можеш да залепиш капачката с каноколит , другия вариант е да ми го върнеш и да ти дам един нов с който това няма да се случи .

Аз докога ще си пея по тия форуми за "термо деполимеризация на цианакрилати" ? Да гасиш огън с бензин е некво... После оти влиза вода €€

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ако ви кажа, че от 2 години имам няколко работещи облъчвателя без капачки и без никакви проблеми, няма да ми повярвате.

Ама е истина. Просто конектора е нагоре и вода до него не стига , и лек наклон на самия облъчвател да се изтича водата :)

тия с капачките по са ми създавами ядове , щото не се оттича водата ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви кажа, че от 2 години имам няколко работещи облъчвателя без капачки и без никакви проблеми, няма да ми повярвате.

Ама е истина. Просто конектора е нагоре и вода до него не стига , и лек наклон на самия облъчвател да се изтича водата :)

тия с капачките по са ми създавами ядове , щото не се оттича водата :)

А, проблеми с паяците и осите не е ли имало? Щото май капачките повече заради тях трябва да се слагат.  Би могло да си има капачка но да е перфорирана на няколко места за да не задържа вода...

http://енергия.ею
http://www.e-kak.info/forum/index.php

https://www.youtube.com/channel/UC0hGPWgF79s4JhhXY0Eo4zA

 

Обяснявам само когато ме питат, и то ако съм на кеф!
Поздрави: Евгени LZ3EG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А, проблеми с паяците и осите не е ли имало? Щото май капачките повече заради тях трябва да се слагат.  Би могло да си има капачка но да е перфорирана на няколко места за да не задържа вода...

е да ама се получават гадни окисления по повърхността на вибраторчето, те не влияят ли за сигнала, нали именно повърхността е важна в случая?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лакиране на вибратора ? Имам няколко лакирани от старите за аирая със сма букса дет са на кабела с целулозен лак работят си супер на 10км линк с нортел карти сега а са монтирани когато се ползваха аираи, без капачки са. Нямам си и идея какво им е състоянието в момента, защото не е имало проблеми с тези линкове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.