Jump to content
  • 0

NanoStation M5 40Mhz как?


onia

Въпрос

Не мога да накарам нано М5 да работи на 40мхз има ли нещо по специфично за да работи.

искам да приема от микротик който излъчва на 40мхз.

пробвал съм със друг микротик който работи без плоблем на 40мхз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не мога да накарам нано М5 да работи на 40мхз има ли нещо по специфично за да работи.

искам да приема от микротик който излъчва на 40мхз.

пробвал съм със друг микротик който работи без плоблем на 40мхз

Ей не четете спецификациите на техниката, която купувате.

Нямат 40MHz за 802.11а, само на N има 40MHz.

Цък

Преди няколко дена се обсъждаше подобна тема, но за MTik Groove: Цък

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре разбрахте че на N ама наното няма ли N модела му е M5 аз излъчвам на N

Пише ми A/N mixed но ми е неактивно не могада задавам само отделни но мога да сменям mhz и то по подразбиране си е Ауто 20/40Мхз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре разбрахте че на N ама наното няма ли N модела му е M5 аз излъчвам на N

Пише ми A/N mixed но ми е неактивно не могада задавам само отделни но мога да сменям mhz и то по подразбиране си е Ауто 20/40Мхз

М5 е с N, да.

В какъв режим работи M5, вкарай малко снимки от менютата.

Пробвай да зададеш твърдо на 40MHz.

Виж дали канала, който си задал на MTik-а го има на M5-цата (upper/lower channel и country).

Сканирай дали се вижда MTik-а.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз искам да го ползвам за да приемам интернет N 40мхз има ли такива възможности наното защото забелязах че ако изпраща може на N 40mhz.

сменях държави и какво ли не което ме съветвате но не сработва на Station / n / 40mhz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре разбрахте че на N ама наното няма ли N модела му е M5 аз излъчвам на N

Пише ми A/N mixed но ми е неактивно не могада задавам само отделни но мога да сменям mhz и то по подразбиране си е Ауто 20/40Мхз

Виж дали ти се връзва на МТ на N

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

как да се закачи като не му излизат АР-та на 40мхз банд

тая сапунерка работи на 40 мхз когато е АР

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

явно се касае за някаква несъвместимост между микротик и убнт

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз искам да го ползвам за да приемам интернет N 40мхз има ли такива възможности наното защото забелязах че ако изпраща може на N 40mhz.

сменях държави и какво ли не което ме съветвате но не сработва на Station / n / 40mhz

Виж със спряна функция AirMax дали ще ти даде да ползваш 40MHz (station WDS), ако не значи наистина са ги направили несъвместими.

Ще остане да пробваш да го пуснеш на AP with WDS (пак без AirMax) и да пробваш да WDS-неш с MTik в режим ap bridge, т.е. AP WDS <-> AP WDS (трябва и на 2-те да заложиш твърдо еднакви канали).

За справка AirMax функцията на UBNT ти активира pooling функция подобна на тази в MTik, но работи само с други UBNT у-ва.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Добре разбрахте че на N ама наното няма ли N модела му е M5 аз излъчвам на N

Пише ми A/N mixed но ми е неактивно не могада задавам само отделни но мога да сменям mhz и то по подразбиране си е Ауто 20/40Мхз

Когато си в режим Access Point - може да избираш честотната лента.

Когато си в режим на Station - неможеш. 20 или 40 мегахерца се определят от типа на Аксес поинта.

Срещу МТ не съм пробвал и нямам представа дали работи добре. Но всъщност ми е интересно дали наистина вади поне 35 мегабита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Когато си в режим Access Point - може да избираш честотната лента.

Когато си в режим на Station - неможеш. 20 или 40 мегахерца се определят от типа на Аксес поинта.

Срещу МТ не съм пробвал и нямам представа дали работи добре. Но всъщност ми е интересно дали наистина вади поне 35 мегабита.

35Mbps ги правеха още старите NS5-ци без проблем на турбо (малко над 40Mbps ако трябва да съм точен), по-интересно е дали работят на "пълномаслен" N ако AP е МТик и колко могат да пренесат. Ако някой е тествал може да вкара малко снимки :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тея 35Мб/с на какво разтояние ги правиш и на какъв сигнал се връзват?

Постановката беше Мтик с 90 см. антена, 5G turbo към NS5 с неговата си антена.

Разстояние 6 км, сигнал между -72 и -75.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.