Jump to content

Mikrotik RB14 с допълнително захранване?


koko

Recommended Posts

Mikrotik RB14 с допълнително захранване.

Някой експериментирал ли е върхо някакво такова решение или как да подкараме няколко SR5 или други мощни карти?

Можеби ако сложим по-мощен регулатор на напрежение и го захраним допълнително, а не само от pci слота?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Mikrotik RB14 с допълнително захранване.

Някой експериментирал ли е върхо някакво такова решение или как да подкараме няколко SR5 или други мощни карти?

Можеби ако сложим по-мощен регулатор на напрежение и го захраним допълнително, а не само от pci слота?

то си пише

Mikrotik RB14 -четири minipci слота.

MiniPCI v1.0 standard compliant; PCI v2.1 and v2.2 compliant

PCI 3.3v and 5v support; optional - 3.3v only support (factory option - RouterBOARD 14-3.3)

Up to 2.5W of 3.3v power supplied to each Mini PCI card

Two LEDs connected to each MiniPCI (according to standards)

96 x 140 mm (22mm longer when loaded)

sr5  нямат изход за външно захранване .. и мисля, че не им и трябва , тази разширитена платка се слага на PCI слот и захранването идва от дънната платка. Освен това не мисля че е добра идея мощни карти като SR5 пряко свързано е и с въпроса на каква мощност ще работят.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vsh не си разбрал същноста на въпроса ми.

Как да се преработи захранващата част на RB14 за да може да дава повече от 10-те вата който дава в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

да явно не съм те разбрал, искаш да кажеш, че ще ползваш платки които са повече от 2,5вата всяка(обща мощност 10В) .... SR5  са около 4,5W , демек може две да сложиш . Доколкото прочетох тук става дума и за подмяна за чипове

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема идва също от това, че накой дъна нямат дори и тези 10вата на PCI, мен ми се е случвало само една СР5 почна да ресетва целия комп. А ако се сложи външно захранване на СР5-цата проблема ще изчезне.

Тази тема съм я чел, и всичко друго квот намерих по въпроса.

Според нея ако сменим сегашния регулатор LM1086 с LM1084 би станало, само че за LM1084 ще трябва да се сложи и радиаторче защото мощноста става много голяма.

Никой ли не е експериментирал въху това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Проблема идва също от това, че накой дъна нямат дори и тези 10вата на PCI, мен ми се е случвало само една СР5 почна да ресетва целия комп. А ако се сложи външно захранване на СР5-цата проблема ще изчезне.

Тази тема съм я чел, и всичко друго квот намерих по въпроса.

Според нея ако сменим сегашния регулатор LM1086 с LM1084 би станало, само че за LM1084 ще трябва да се сложи и радиаторче защото мощноста става много голяма.

Никой ли не е експериментирал въху това?

е ползвай по - яко дъно де

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Сега виждам темата  :)  и то като търсех съвсем друго из google.. с LM1084 трябва да стане той е аналогичен само че до 5А, а не до 1,5А! За радятора си е повече от препоръчително както и термо паста на него :) . Трябва да се има в предвит какъв е оригиналния има ADJ (регулеруема версия която се задава изходното напрежение посредством делител) и фиксирана версия а 3,3; 5 & 12V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.