Jump to content
  • 0

Конфигурация на pppoe


onia

Въпрос

Можете ли да ми кажете как да направя PPPoE На микротика за клиентите.

Сега е като обикновен wireless с парола но искам клиентите да се закачат със PPPoE

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0
  • Администратор

От мазохизъм ли ще го слагаш на безжична мрежа

при все толкова видове аутентификации за безжични мрежи

иначе се слага както и на лан картата

ако имаш повече от една безжична карти може да ги обединиш в бридж и да го пуснеш на бриджа

http://wiki.mikrotik.com/wiki/PPPOE_Server

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

предложи ми какво да направя за да не са с една и съща парола клиентите и да ги сприрам и отделям лесно и като им дам парола да не може друг да я ползва освен този на който съм я дал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

HOT SPOT е твоето решение,вързваш си user с MAC за да не си менкат user и pass и си готов

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ми да ти кажа аз пппое го ползвам само по лан понеже според мен няма да работи много коректно на wifi но това си е мое мнение все пак хот спот функцията на микротик е създадена да работи с wifi

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не е проблем да работи на PPPoE, стига линията до users да е прозрачна за MAC адресите до CPE-to, т.е. всеки user да си има уникален MAC адрес, пък бил той и на CPE-то му.

При нас имаме не малко клиенти по wireless с PPPoE, ако линиите са стабилни няма проблем.

С Mtik не съм пробвал да си правя PPPoE AC, предпочитам Дебиан с PC.

Колегата по-горе ти е дал упътване как се прави с Mtik, въпрос на тест.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Така ще си остане май то и хотспота ми го няма а и като е на хотспот и клиента иска рутер да раздели в къщата си нета трябва да му правя байпас понеже само един ще може да ползва нета.

За пппое наистина няма да се получи защото не е стабилно на всички и ще ги разкача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.