Jump to content

Ценоразпис за съпорт, след 20:00 h :)


Networker

Recommended Posts

Примерна ценова листа, която използваме да плашим неадекватни users ;)

01. Искате да дойда пеша до сградата Ви за да реша проблем ----- 5 лв./ на стъпка

02. Обаждане с въпрос ----- 10 лв.

03. Задаване на въпрос, чийто отговор е в HELP - а ----- 10 лв. ( трябва да е повече ! )

04. Налага ми се да Ви обърна внимание на нещо написано на стената с петсантиметрови букви ----- 15 лв.

05. Ако аз съм написал нещото ----- 20 лв.

06. Събуждане ----- 20 лв.

07. Грубо събуждане ----- 20 лв.+ каса бира

08. Обаждане с тъп въпрос ----- 20 лв.

09. Да ме питате трябва ли Ви модем за да влезете в Интернет ----- 20 лв. независимо от отговора

10. Да Ви задам въпроса "Какъв Windows ползвате?" и да ми се наложи после да употребя фразата "Виждате ли в долният ляв ъгъл един бутон, на който пише [start] ?" ----- 20 лв.

11. Да питате трябва ли да се свържете към нас за да прочетете mail-a си ----- 20 лв.

12. Да искате някой да дойде безплатно при Вас за да оправи бозата останала след вашето любознателно цъкане с мишката :) ----- 20 лв.

13. Да ми кажете, че не съм прав да Ви вадя кабела, защото сте закъснели с плащането само 5-10 дни пък и сумата е някакви мижави 20 ----- 20 лв. + лихви

14. Да ме питате защо не можете да се свържете към Интернет и да отговорите на въпроса ми "Включен ли е Wi-Fi рутера?" с плахото " Ама досега никога не съм го включвала и всичко си работеше" ----- 20 лв. + цената на силно успокоително

15. Налага ми се да изслушам обяснение на тема Интернет пазара в България и как трябва да внимавам в отношението си към Вас, защото вече сте сменил 4-5 доставчика, които са се правели на важни и са Ви затваряли телефона само като Ви чуят името ----- 20 лв. + цената на усилието да Ви затворя телефона :)

16. Да ме извикате у Вас защото имате проблем с електронната поща и на място да установя, че всъщност сте искали да питате как точно се пуска компютъра, който сте купили вчера "от една друга фирма" ----- 20 лв. + транспортните разходи + цената на курс за копютърна грамотност

17. Да ми обясните, че не трябва да Ви взимам 20 лв. за посещение на място, защото живеете близо до мен ----- 25 лв.

18. Да извикате някой приятел да Ви преинсталира Windows-a, след което да ми се обадите да ми съобщите жизнерадостно, че Интернет услугите ни не работят, а Вие нищо не сте правили ----- 25 лв.

19. Да твърдите това след като съм дошъл на място и съм се уверил, че някой е инсталирал Windows XP на мястото на Windows 7 и Ви е просто не сте забелязали :) ----- 25 лв. + цената на успокоителните

20. Оправям Ви "счупената" мишка с mousepad ----- 25 лв.

21. Да си забравите паролата, след като лично съм Ви я татуирал на показалеца ----- 25 лв.

22. Да ми се обадите за бавна връзка с FTP, WWW сървър, на който има MPEG файл, като сървъра се намира в северно Тамбукту ----- 25 лв.

23. Разливате Кока Кола върху клавиатурата ----- 25 лв. + цената на клавиатурата

24. Обаждане с тъп въпрос, като при това не можете точно да обясните проблема ----- 30 лв.

25. Да Ви обяснявам, че има разлика между e-mail адреси и потребителско име и че в общия случай двете неща нямат много общо ----- 30 лв.

26. Оправям Ви "счупеният" принтер, като му слагам тонера ----- 35 лв.

27. Обаждате се за да питате дали тази ценова листа е истинска :)))))

(Ако изобщо Ви хрумне да зададете този въпрос по-добре не четете надолу :) ) ----- 40 лв.

28. Да твърдите, че сте достатъчно компетентен да си настроите сам системата и не виждате защо трябва да дадете 20 лв. за да дойде човек да Ви направи настройките, след което да прекарам 20 минути на телефона в безуспешни опити да Ви обясня що е то TCP/IP и с какво се яде то ----- 40 лв.

29. Загубвам 30 минути да се опитвам да си представя, какъв точно е проблема Ви и още 5 за да Ви обясня как да го решите и накрая да чуя "А-а-а и в онази малка кутийка, която изскочи пишеше да направя точно това" ----- 40 лв.

30. Прекъсвате ме, докато аз се опитвам да реша нечий друг проблем ----- 45 лв. / час

31. Очаквате да Ви кажа как точно съм решил проблема ----- 50 лв.

32. Оправям Ви "счупената" мишка със спирт ----- 50 лв.

33. Настоявате да дойда в друг град за да реша проблем ----- 50 лв. / км + бензина

34. Висите ми на главата и се опитвате да ме накарате да дойда с Вас веднага ----- 50 лв. / час

35. Да ми заявите, че искате e-mail адрес на кирилица, защото ще си пишете с хора от Русия ----- 50 лв. + цената на куршума

36. Да твърдите, че рутера Ви е супер (цели 50 лв. сте дал за него) и въпреки това не задържа връзка повече от 30 минути ----- 50 лв. + цената на нов рутер

37. Да ме карате да слушам обяснения от вида "Значи отивам с мишката върху онова червеничкото и там преди имаше едни такива, върху който можеше да се цъка, а сега има едни други и те са кръгли" ----- 50 лв. / час

38. Разливате Кока Кола върху монитора ----- 50 лв. + цената на монитора

39. Налага ми се да използвам фразата: "Ние може би не сме най-правилните хора, с които да говорите за това. Защо не се обадите на номера написан на кутията, от където сте купили това" ----- 55 лв.

40. Идвате да ми кажете, че нещо, с което се занимавам в момента не работи ----- 70 лв. / час

41. Искате да оправя нещо, което съм Ви оправил вчера ----- 75 лв. / час

42. Да ми Forward-нете съобщение написано на кирилица, което не се чете и да ме обвините, че системите ни не работят, защото нищо не можете да прочетете ----- 100 лв.

43. Да ми се обадите и да ми крещите, че не можете да влизате в Интернет, и след като съм рестартирал подред всички комутатори да споменете бегло, че не сте си платили месечната такса ----- 100 лв.

44. Да настоявате, че въпреки това не е честно да нямате достъп до Интернет ----- 150 лв.

45. Да се занимавам с потребител, който се е самопровъзгласил за по-умен от мен, но ми се обажда по 2 пъти на ден за помощ ----- 100 лв. / час

46. Да се занимавам с неграмотни компютърни любители/ентусиасти ----- 125 лв. / час

47. Инсталирате си нещо на компютъра без да ме питате може ли ----- 125 лв. / на нещо

48. Обръщате се към мен за поддръжка на нещото ----- 150 лв. / час(независимо дали съм чувал или знам как работи нещото)

49. Правите си сам диагностика на проблема и ме информирате, какво точно да направя ----- 150 лв.

50. Да ме помолите да върна e-mail съобщение, изпратено от вас преди 3-4 дни или ако не мога то поне да се обадя на получателя и да му кажа, че не сте искали да му го пращате ----- 200 лв.

51. Да се опитвате да ме убедите, че не Вие се бъзикате със софтуера, а нещо при нас не работи и точно това Ви е проблема ----- 200 лв.

52. Оправям Ви "счупеното" КАКВОТО И ДА Е като натискам копчето за включване ----- 250 лв.

53. Вдигате ми кръвното като сам правите нещо, което съм Ви казал да не правите ----- 300 лв.

54. Да ме помолите да Ви отворя пощенската кутия, да прочета съобщенията и ако има нещо интересно да Ви го пратя по Skype, защото нямате време да се занимавате с глупости ----- 500 лв.

55. Да настоявате, че аз съм некомпетентен защото не мога да разбера за, какво точно става въпрос от неясните Ви обяснения ----- 1000 лв.

56. Да ме накарате да се завлека до Вас, а Вие да си тръгнете веднага след като затворите телефона. ----- 1500 лв.

57. Обаждате се с проблем, който "всички у Вас имат" и който "спира цялата работа". Не сте там, когато се пребивам от бързане за да дойда, а никой у Вас не чувал за проблема. ----- 1700 лв.

Ценоразписа не подлежи на обсъждане, цените са крайни в лева!

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, нали няма да възражиш да ти използвам ценорасписа, за да го прикачвам към договорите...... :D

Никакъв проблем, трябва да се печели от нервите, които губим с такива users :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

По-скоро за редовни клиенти 10% надценка biggrin.gif

Aaaa не, 25% увеличение за всяка редовност ;)

Тва го принтвам на А3 и го лепвам в касата ха-ха-ха :)

Бъдете себе си !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.