Jump to content
  • 0

NV2 някой играл ли си е с това ?


smacker

Въпрос

6 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Пооправих линка, пуснах го и .... оппааа.... TX/RX 66/69, CCQ 99/99 при MCS-15. 300/300 mbps.

УДП - 230-240 мегабита в едната посока, ама дропи пакети при тая скорост.

Двупосочно - 2х120 мегабита.

Тест през лана на отсрещният борд(100 мегбитов) - двупосочно - 80/90 мегабита и времената скачат на по 130мс. Определено се запушва лан-а на отсрещното устройство.

Иначе при ограничване на Bandwidth test до 100 мегабита - дропване на пакети няма и времената играят до 10 мс.

Според airlink - на линка не му излизат френел зоните добре, пък и на поглед едни дръвчета маи наистина пречат. Не имало подходящи метеорологични условия да го огледам добре.

Днес ще го смятам по сигнали да видя дали наистина има нещо което може да пречи или дефазира сигнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

на какво разстояние е линка, какви облъватели си ползвал и чинии карти съответно и бордове, тестовете от същите машини ли си ги правил, вдс ли си ползвал или мплс ..

тези дни и аз в офиса си правих един тест, RB435G и R52hN двойни облъчватели , NV2, WDS, трафика за теста на снимката се пуска от отделни машини 98/60 мбит за UDP 100/100 с нормален пинг. Забелязах и нещо малко странно при липса на трафик пинга скача до 100-600 мс и нагоре

post-14-0-12113600-1316109977_thumb.png

post-14-0-33712400-1316109982_thumb.png

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

PtP:

2xRB411AH,    R52hN

Дишове: 2x29 db, Dual Poliarization

WDS е бриджа.

Тестовете са от единият борд до другият борд. Както и от единият борд, до 3-ти борд, който е на ЛАН-а на вторият борд.

Линка е на 9 километра, пряка радиовидимост и френел зоните са му чисти.

SNR е около 40-42 децибела.

Смятах го и по RX/TX сигналите (без да взема под внимание загубите в кабели и конектори), разликата е около 2-3 децибела спрямо идеалните условия, което е просто перфектно.

При пуснат тест от бордовете,  като вдигнат над 150 мегабита - ЦПУ-то вдига над 50% натоварване.

Абе добре е, като за тия "стотинки" да направиш 100 мегабита дуплекс....

Редактирано от smacker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Супер си е за тази конфигураця

антените предполагам че са ТАКИВА

И нещо друго ако се ползва карта SR71-15 каквили резултати ще се постигнат :)

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Супер си е за тази конфигураця

антените предполагам че са ТАКИВА

И нещо друго ако се ползва карта SR71-15 каквили резултати ще се постигнат :)

Не, не са такива.

От релоуд са. Облъчвателите и кабелите - също. Тая карта не я знам, честно. Не ги гледам коя каква е, гледам да взема някоя по-скъпа и разчитам на консултация от продавача.

Смених бриджа да не е WDS. Пуснах EOIP тунел. 100 мегабита двупосочно си ги правят.

Засега, скоростта ме устройва, но планувам да сложа борд с гигабитова карта да видя какво ще се случи.

А отделно ми се ще да пробвам MCS-30 дали може да се получию, ако бодна още една карта и още една антена с двойна поляризация :) Малеее.... колко свободни канала ще погинат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При нас обикновено за N ползваме x86 не бордове (повечко power при нужда), до колкото съм пробвал и чел NV2 имат оптимизация да работят само на бордове и не е стабилно решение за x86 (нестабилно се и държеше и не знам дали е заради x86 или така си работи). Та предпочитам да ползвам nstream протокол, при него скоростите, които се получават са около 115Mbps full dx, като скоростта е стабилна и пинга е под 20. Виж дали има съществена разлика в скоростта ако си на на nstream, ако няма - по-добре по-стабилния вариант.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.