Jump to content
  • 0

SR71-15 На микротик


onia

Въпрос

Имам SR71-15 и искам да я сложа на микротик но не знам кое е main ако някой знае да сподели а и не съм сигурен дали не трябва да работи с 2 антени пише CH0 и CH1

ПП: Трябва ли да е със 2 антени като е на N и ако е само с една антена например на CH0 Дали ще изгори картата като е на N

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Имам SR71-15 и искам да я сложа на микротик но не знам кое е main ако някой знае да сподели а и не съм сигурен дали не трябва да работи с 2 антени пише CH0 и CH1

ПП: Трябва ли да е със 2 антени като е на N и ако е само с една антена например на CH0 Дали ще изгори картата като е на N

Това е 2xMIMO N карта, което ще рече, че ако искаш да се възползваш максимално от нея, трябват две антени (или двоен облъчвател) едновременно. Ако ще слагаш само една такава карта на съществуващ линк (802.11а) можеш да ползваш само единия и канал, но ако отсреща и няма друга N карта, операцията е безсмислена (работи на чисто 5G, но няма турбо режим, т.е. или чисто 5G или 5G N).

Може да я ползваш и с изключен един канал, а нацелването на main/aux се прави лесно (на живо - в по-новите версии на Mikrotik има измерване на сигнала на всеки CH по отделно), няма да ти изгори картата ако работи на един канал (верния), но ако ще я ползваш така по-добре си вземи карти с по един канал.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

2-та канала могат ли да са на различни посоки или трябва да са в една за да работи всичко както трябва.

Ако гониш скорост в една, ако гониш и покритие, сложи антена с по-широк ъгъл и още 2 такива карти за клиентите.

Теоретично трябва да заработи, в различни посоки, ако говорим за 2 отделни клиента ползващи по 1 CH, но какво ще се получи на практика не знам.

Пробвал съм подобно нещо, но не с Mtik, в един хотелски комплекс трябваше да градим цялостно безжично покритите, та ползвахме N Access Points, с по 2 и 3 антени, на една от които изведохме панелка и насочихме в друга посока - работи.

Ако сработи, постни резултати, че ми е интересно как ще се държи централната точка :).

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

2 антени в една посока но те няма да са на една и съща честото за да не си пречат или няма да си пречат ?

то ако не си пречат дали няма да стане със сплитер във една антена с широк ъгъл.

ПП; ще напиша за резултата тук но не съм много на ти както се вижда от постовете ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

2 антени в една посока но те няма да са на една и съща честото за да не си пречат или няма да си пречат ?

то ако не си пречат дали няма да стане със сплитер във една антена с широк ъгъл.

ПП; ще напиша за резултата тук но не съм много на ти както се вижда от постовете ми.

Тук май говорим за различни неща :), N картите (2xMIMO) работят едновременно на една и съща честота и с 2-та CH-а. Това не са две отделни карти!

Мисълта със сплитера не я разбрах, каква е целта на занятието.

Опиши, какво се цели за да ти дам по-конкретен отговор.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ами за сплитера споменах за да не купувам 2-ра антена и да работи всичко нормално.

Има специални филтри, с които можеш да направиш такова нещо, но те са много по-скъпи от едната антена :).

Без филтър пак могат да са на една антена, но на облъчвател с двойна поляризация (параболични антени). Този вариант ти дава малък ъгъл (6 до 10 градуса).

Какъв е ъгъла, който гониш за 2-та клиента и каква е желаната скорост, т.е. има ли нужда от N, ако не слагай секторна антена на 5GHz.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.