Jump to content

Кабелна телевизия


Recommended Posts

за аналогова не е скъпо :няколко дреамбокса 500 с кака шер,модулаторите им са от 21-69 канал,ама в този случаи е трудно да подържаш големи разстояния поради по голямото затихване иначе за хотел става или няколко сгради,ако искаш качествено изпълнение нещата клонят към 1000-ка за канал,отделно антени ,конвертори,усилватели,тапове,сплитери,конектори,траф като за електрожен за захраване на мрежата да не обясняваш после "ми нямате тв щтот у предната кооперация не са си платили тока и усилватора не бачка" и уред за настройка на мрежата ,че на око не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • syscom

    12

  • 111111

    5

  • nasko

    4

  • Networker

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Зравейте.Аналогичен въпрос ме вълнува и мен.Аналогова+Цифрова кабелна тв.Максимално растояние 7 км. 50-60 канала.Въпросите са:трябва ли лиценз-авторски права-въобще какви документи и пари са нужни за старт на една КТВ

за тази дължина ако можеш и оптика да включиш ще си спестиш доста ядове и излишни харчове:едно влакно оптични сплитери ,"нодове -опитика към коаксиал на блок,въпроса е как смяташ да се прави :колкото за участие или "много съм доволен момчета,евалла :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

От къде мога да се здобия с това и какво прави това?

Това е най елементарното решение да вкараш аналогов сигнал в хотел или нещо от рода

представлява няколко едно честотни приемника с филтър, един много честотен усилвател

и едно захранване поставени на шина

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тази дължина ако можеш и оптика да включиш ще си спестиш доста ядове и излишни харчове:едно влакно оптични сплитери ,"нодове -опитика към коаксиал на блок,въпроса е как смяташ да се прави :колкото за участие или "много съм доволен момчета,евалла :)

Имам оптика по която давам нет с едно-две свободни влакна.Мисля че техническата част трябва да се обсъди след като се сметнат разходите към тв канали и останали плащания,които все още не са ми ясни.И за да не развалям темата на колегата- ще отворя нова тема.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тази дължина ако можеш и оптика да включиш ще си спестиш доста ядове и излишни харчове:едно влакно оптични сплитери ,"нодове -опитика към коаксиал на блок,въпроса е как смяташ да се прави :колкото за участие или "много съм доволен момчета,евалла :)

И после какво правим с оптиката аз лично не знам това изпълнение с иптв нещо не е гот.

Вместо копаене на 7 км виж това ако ти допада http://www.kvarta.net/bg/nav/products/cat/6/prod/31.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги кабелна без пари няма, колегата Велин ме свърза с човека кабелна телевизия човека който разбира и може да ви обясни за какво иде реч ако искате помолете колегата Велин. Така че стига сме спамили щото като гледам има и хора които само са чували кабелна телевизия като услуга на кабелен доставчик - така че нека някой Модератор да затвори темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-4mb на канал, решението върви уникаст което значи че работи върху всякакви стари ланове.

Минималното обурудване е 2 компа - 1 рестримър и мидлер, вторият - смъква тв от сателит(оптимално 2 транпондера по мах 12-15програми).

В момента имам боксове Aminet110 втора ръка на около 100лв окомплектовани с нови кабели и дистанционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2-4mb на канал, решението върви уникаст което значи че работи върху всякакви стари ланове.

Минималното обурудване е 2 компа - 1 рестримър и мидлер, вторият - смъква тв от сателит(оптимално 2 транпондера по мах 12-15програми).

В момента имам боксове Aminet110 втора ръка на около 100лв окомплектовани с нови кабели и дистанционно.

Аз имам 500 клиента кво му евтиното втора ръка 50000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 500 клиента кво му евтиното втора ръка 50000 лв.

Ако се подава цифров сигнал, може да се гледа директно на PC (според начина на рестриймване), STB е нужен ако е на TV.

От друга страна, никой не е казал, че трябва да им подаряваш STB - заложи инсталационна такса или капаро на техниката, а и вероятно няма всички да се юрнат да си пускат TV, т.е. няма да се наложи на веднъж да ги извадиш.

Спорта иска жертви...

Ако е нелегалка, дано не те засекат, че ...

За толкоз народ може би по-евтино ще ти е да се абонираш за Web TV-то на iptv.bg, абсолютно легално ще пуснеш TV (30-тина фрее канала и 10-тина още платени), като ако искаш да изкараш пари, я пусни само за тези които са на по-висока тарифа :). Това е едно от най-евтините решения, трябва ти 20-30Mbps БГ пиъринг + едно по-яко PC (3GHz/1GB RAM).

Услугата е платена за теб като доставчик, има месечна такса, а за users ако решиш може да е безплатна. Работи за сега само на PC, т.е. няма STB за нея (съответно не се гледа на TV), но е по-добре от нищо.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се подава цифров сигнал, може да се гледа директно на PC (според начина на рестриймване), STB е нужен ако е на TV.

От друга страна, никой не е казал, че трябва да им подаряваш STB - заложи инсталационна такса или капаро на техниката, а и вероятно няма всички да се юрнат да си пускат TV, т.е. няма да се наложи на веднъж да ги извадиш.

Спорта иска жертви...

Ако е нелегалка, дано не те засекат, че ...

За толкоз народ може би по-евтино ще ти е да се абонираш за Web TV-то на iptv.bg, абсолютно легално ще пуснеш TV (30-тина фрее канала и 10-тина още платени), като ако искаш да изкараш пари, я пусни само за тези които са на по-висока тарифа :). Това е едно от най-евтините решения, трябва ти 20-30Mbps БГ пиъринг + едно по-яко PC (3GHz/1GB RAM).

Услугата е платена за теб като доставчик, има месечна такса, а за users ако решиш може да е безплатна. Работи за сега само на PC, т.е. няма STB за нея (съответно не се гледа на TV), но е по-добре от нищо.

Така както го обясняваш ок за нащо село става, но аз съм Хотел и не мога да си го обясня това как ще ми е по евтино с две ПС-та, като аз дам 50000 лв за СТБ и какво ще пусна на клиентите ако (съответно не се гледа на TV)как да го опиша като услуга имаме кабелна която не кабелна ти човек си много зле и това на европески турист (донесе си лаптопа да ви качим VLC) хората плащат за услуга ние гледаме да ги прекараме и за това туризма ни е на такова ниво абе всичко ни е така. Аз ако ги имам парите ще си купя профи стация за 5000лв и всичко е ок а това с ПЦ-то селско квартално ЛАН доставческо нещо което на мен не ми върши никаква работа. Хората са го измислили и ако някой не е готов да даде 5к за КТВ да не се захваща с тая работа щото вече се боря от една година с доставчик на нет който е смешник и си няма на понятии какво е нет и каво оборудване има.

Нали правете нещата не по сложния а по практичния начин.

Пич не се обиждай но това няма да стане с СТБ кабелна с кабелни модулатори и сателити може и да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

IPTV.BG се гледа на бокс без проблем стига да искаш

иначе има и по корави решения

http://www.tekmedia.it/virtuemart/607.html като пример марки и модели бол

http://www.tvtech.ru/catalog/dtv/decisions/iptv/

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го обясняваш ок за нащо село става, но аз съм Хотел и не мога да си го обясня това как ще ми е по евтино с две ПС-та, като аз дам 50000 лв за СТБ и какво ще пусна на клиентите ако (съответно не се гледа на TV)как да го опиша като услуга имаме кабелна която не кабелна ти човек си много зле и това на европески турист (донесе си лаптопа да ви качим VLC) хората плащат за услуга ние гледаме да ги прекараме и за това туризма ни е на такова ниво абе всичко ни е така. Аз ако ги имам парите ще си купя профи стация за 5000лв и всичко е ок а това с ПЦ-то селско квартално ЛАН доставческо нещо което на мен не ми върши никаква работа. Хората са го измислили и ако някой не е готов да даде 5к за КТВ да не се захваща с тая работа щото вече се боря от една година с доставчик на нет който е смешник и си няма на понятии какво е нет и каво оборудване има.

Нали правете нещата не по сложния а по практичния начин.

Пич не се обиждай но това няма да стане с СТБ кабелна с кабелни модулатори и сателити може и да стане.

Не си уточнил, че става дума за хотел.

Понятията хубаво и евтино обикновено се разминават много, както има поговорка "Хубаво и евтино няма, но скъпи боклуци бол".

Варианта с iptv.bg е разпространен в БГ и рядко се предлага от кварталните доставчици - BTK до последно го предлагаха преди да пуснат "жирафа" (вероятно още го предлагат).

За твоя случай, ако ще пробваш да се справиш сам, варианта, който предложи koko звучи най-реално, ако не, убеден съм, че Булсат или Сателит БГ имат отделни оферти за хотели.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...

Не знам какви пари виждаш в кабеларка но щом искаш

трябва да почнеш с нещо такова за аналогови

модулатор :) миналата седмица нареждах тия бози :) луди хора взимат луди решения :) артък услуга аналогова телевизия :) и най-големия шит да се прави мрежа рж11,6....не го правете !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.