Jump to content

wavion wbs-2400


semestara

Recommended Posts

Да, аз съм се заигравал и не само това. Познавам устройствата доста добре. Незнам какво точно те интересува. Това устройство като гледам е довлечено от Щатите. Виж на www.airnet-bg.com Има подробно описание на гамата и технологията. А иначе казано това е базова станция от операторски клас и според мен няма аналог в момента на пазара. Особено новата им серия. Ако те интересува нещо друго съм готов да отговоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен по скоро ми е интересно какво толкова по специфично има в тези базови станции освен MIMO-то и че са обединили 3 радиа в един корпус с обща синхронизация между тях. :unsure:

Между другото знае ли някой кога от Микротик ще подкарат Wi-Fi sync на някакво ниво . Гледам Ubnt имат вече решение със Sync ползвайки GPS синхронизация ;) . Дано има някакъв напредък че ме сърбят ръцете за тест :-).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха става интересно трябва ли да се настрои GPS опцията и какво общо има това , ами как може да се направят няколко SSID и да може към всяко да се закачат клиенти и какво е sdma с какво е уникално , че искат пари за активиране? Иначе няма грешка бачка без да се замисли . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на сайта airnet-bg.com в раздел Технологии е описано. Описани са и другите технологии, които също са интересни. Иначе SDMA технологията увеличава капацитета и покритието на устройството, като капацитета се увеличава с близо 50%. В Албена например има инсталирани такива устройства за интернет в хотелите (но без SDMA) . В момента три от хотелите са покрити с по едно устройство всеки. Ако се окаже, че не могат да поемат натоварването, вместо да купуваш ново устройство, можеш да си направиш ъпгрейд на старото за 1/3 от парите за ново. Явно това е идеята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

с какъв софтуер са тези радиа, и имат ли някакъв мениджмънт за потребителите.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук всичко ясно sdma го разбрах, като се вкарат gps координати какво се променя?Хубаво е че има доста ssid , които могат да се настроят.Има ли софт които да ги следи?Видях сайта на airnet-bg.com.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук всичко ясно sdma го разбрах, като се вкарат gps координати какво се променя?Хубаво е че има доста ssid , които могат да се настроят.Има ли софт които да ги следи?Видях сайта на airnet-bg.com.

Точно за този производител незнам но по принцип не се ползват координатите за нищо а се ползва "глобален" тактов сигнал от GPSa за синхронизация.

Тази синхронизация се ползва за синхронизиране на отделните предаватели да предават в един и същ период от време. С думи прости : ако имаш една кула със 100 устройства(BS) и всичките имат такава синхронизация можеш да ги накараш да предават в един и същ период от време. По този начин се премахва проблема че една BS е заглушила някоя съседна която в същото време е в режим приемане. Можеш да синхронизираш и две съседни кули ако искаш също ... и тн. Предимства и недостатъци колкото искаш според зависи каква е целта на занятието.:)

Има си и други предимства но това е общо взето .

:unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поредната простотия от евреите. Като им гледам сайта и цените, май са дъщерна фирма на Alvarion.

Хайде като не ти е ясно, поне не ръси глупости. Двете компании нямат нищо общо нито като технология, нито пък като свързани юридически лица. А освен това Алварион едно време си беше много добре. Да не говорим, че и още работят на много места без проблем от години. Невиждам защо да е "поредната простотия от евреите"? Дали си виждал такова устройство (wavion) на живо? А тествал ли си го в реални условия? Ако да и твърдиш, че е простотия, тогава значи си намерил нещо по добро и може да го споделиш с нас. А ако не си, тогава недей да правиш генерални заключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дотук всичко ясно sdma го разбрах, като се вкарат gps координати какво се променя?Хубаво е че има доста ssid , които могат да се настроят.Има ли софт които да ги следи?Видях сайта на airnet-bg.com.

Ми да ти кажа не съм се завирал мнго надълбоко в настройките му, но като гледах user manual-a има много опции и настройки. По принцип има софтуер за глобално следене и управление на мрежа от клетки, но не съм го виждал на живо. Иначе управлението на потребителите може да се прави и от радиус сървър. Всичко зависи за какво се ползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега не виждам недостатъците на тази играчка продължавам да я товаря.

Ще ни е интересно да споделиш впечатления от тестовете, които правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пуснал съм го на канал който е най-зашумен към 100 ssid s 10 инчов лаптоп на 2 км си работи , телевизията не прекъсва за тест ползвам inhatch и антената му е наистина 120 градуса който си мисли че има добра антена на 120 градуса ако не е нещо марково въобще да не се хвали. Предвидени са за

nanostation2 .Засега тестовете се правят със 5210g на tplink.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.