Jump to content

Съобщение за "Multiple gateways"


selectany

Recommended Posts

Към БТК съм и ползвам zxdsl 831 като модем и рутер + пирелито (което дават от БТК) само за суич и аксес поинт.

За да ползвам пирелито като аксес поинт съм изключил DHCP сървъра му.

Интернет има и е по-дорър отколкото само с пирелито като модем и рутер.

Странно, но DHCP-то (на пирелито) продължава да раздава IP-та въпреки че му дадох disable от Web interface-а.

Съмнявам се, че това е причината под Виндовс 7 при настройки на мрежата да ми казва че има повече от един gateway (multiple gateways).

Като резултат - имам нет само през wifi. През кабел - няма.

Ако може някакъв съвет какво още трябва да се пипне по конфигурацията.

ПП: Забравих да кажа че ползвам статични IP-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към БТК съм и ползвам zxdsl 831 като модем и рутер + пирелито (което дават от БТК) само за суич и аксес поинт.

За да ползвам пирелито като аксес поинт съм изключил DHCP сървъра му.

Интернет има и е по-дорър отколкото само с пирелито като модем и рутер.

Странно, но DHCP-то (на пирелито) продължава да раздава IP-та въпреки че му дадох disable от Web interface-а.

Съмнявам се, че това е причината под Виндовс 7 при настройки на мрежата да ми казва че има повече от един gateway (multiple gateways).

Като резултат - имам нет само през wifi. През кабел - няма.

Ако може някакъв съвет какво още трябва да се пипне по конфигурацията.

ПП: Забравих да кажа че ползвам статични IP-та.

Ако се раздават адреси, те се раздават, както през LAN, така и през WiFi. По вероятно е през WiFi да си се закачил към друг съсед ако си оставил дефаултното SSID на пирелито, а по LAN да не можеш към него.

Убеден ли си, че си спрял DHCP-то, логни се пак да провериш. Пробвай да пуснеш само пирелито и виж дали ти дава адрес.

За по голяма сигурност, пробвай да се логнеш през телнет в пирелито и:

dhcp option func Disable

write reboot

Това ти спира DCHP, save and reboot :)

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към БТК съм и ползвам zxdsl 831 като модем и рутер + пирелито (което дават от БТК) само за суич и аксес поинт.

За да ползвам пирелито като аксес поинт съм изключил DHCP сървъра му.

Интернет има и е по-дорър отколкото само с пирелито като модем и рутер.

Странно, но DHCP-то (на пирелито) продължава да раздава IP-та въпреки че му дадох disable от Web interface-а.

Съмнявам се, че това е причината под Виндовс 7 при настройки на мрежата да ми казва че има повече от един gateway (multiple gateways).

Като резултат - имам нет само през wifi. През кабел - няма.

Ако може някакъв съвет какво още трябва да се пипне по конфигурацията.

ПП: Забравих да кажа че ползвам статични IP-та.

Изтрий си Пвце-та и си пусни 35-то в бридж и няма да имаш този проблем.Пусни си динамично АЙПИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблема се проявява само под линукс (нямам идея защо) когато и двете конекции са активни (wifi и по кабел).

Имам навика да приспивам лаптопа и снощи след като го пуснах му трябваха около 2 мин. за да имам нет.

Само с пирелито не беше така, но това е положението.

Остава само проблема с DHCP-то.

@Networker: Точно за такаива команди питах. 10x :)

Ако искам да пусна пак DHCP, с:

dhcp option func Enable

write reboot

ще стане ли?

@syscom :

Изтрий си Пвце-та и си пусни 35-то в бридж и няма да имаш този проблем.

Няма представа какво ми казваш с това :)

Иначе, какъв е проблема да имам статични IP-та в ЛАН мрежата ми? Искам да са статични защото ползвам ssh.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблема се проявява само под линукс (нямам идея защо) когато и двете конекции са активни (wifi и по кабел).

Имам навика да приспивам лаптопа и снощи след като го пуснах му трябваха около 2 мин. за да имам нет.

Сменил ли си мрежата на втория ADSL?

По дефаулт и 2-та са 192.168.1.1.

Ако искам да пусна пак DHCP, с:

dhcp option func Enable

write reboot

ще стане ли?

Да.

Иначе, какъв е проблема да имам статични IP-та в ЛАН мрежата ми? Искам да са статични защото ползвам ssh.

Ако ще ползваш статични, за какво са ти динамичните.

По принцип DHCP задава адреси в някакъв диапазон и е възможно да се засекат адреси при раздаване и статично зададени такива, може да промениш диапазона, в който се раздава за да си заделиш място за статични такива ако трябва да има и от 2-та типа.

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблема се проявява само под линукс (нямам идея защо) когато и двете конекции са активни (wifi и по кабел).

Имам навика да приспивам лаптопа и снощи след като го пуснах му трябваха около 2 мин. за да имам нет.

Само с пирелито не беше така, но това е положението.

Остава само проблема с DHCP-то.

@Networker: Точно за такаива команди питах. 10x :)

Ако искам да пусна пак DHCP, с:

dhcp option func Enable

write reboot

ще стане ли?

@syscom :

Няма представа какво ми казваш с това :)

Иначе, какъв е проблема да имам статични IP-та в ЛАН мрежата ми? Искам да са статични защото ползвам ssh.

Е за туй дето не си забрал не ти работи нета. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил ли си мрежата на втория ADSL?

По дефаулт и 2-та са 192.168.1.1.

Да.

Ако ще ползваш статични, за какво са ти динамичните.

По принцип DHCP задава адреси в някакъв диапазон и е възможно да се засекат адреси при раздаване и статично зададени такива, може да промениш диапазона, в който се раздава за да си заделиш място за статични такива ако трябва да има и от 2-та типа.

А бе дей му усложнява живота с разни екстри- той трябва да си забрани DHCP-на АП модем (ПИрели)да го пусне в бридж и да смени IP-то на модема от 192.168.1.1 на 192.168.1.xxx, но това само на втория модем пирелито което го ползва за АП.

Каквото и да прави друго това няма да му помогне, той не знае как да си настрои модема по телнет а ползва криптирана връзка под линукс само виж под команден ред оле мале .............. :) :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност проблема се проявява само под линукс (нямам идея защо) когато и двете конекции са активни (wifi и по кабел).

А бе що не закачиш и трета конекция може па интернета да ти се умножи по три. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.