Jump to content

Помощ за wireless антена !


striking

Recommended Posts

Здравейте, нямам си почти никакво понятие от тази област, но ми трябва wireless антена, която от моята къща да има обхват 1км някъде (ако може и малко отгоре). Ще я използвам за настолен компютър, искаме да си делим интернета с един приятел. Какво ще ми е нужно, антена и рутер към който да се свързва ли? Или греша? Моля да ми помогнете с конкретни съвети и предложения. Намерих ето това

какво ще кажете за него? Предполагам ще ми излезе по евтино, ако си намеря нещо от e-bay  да си го поръчам? Но незнам какво точно да търся и с какви характеристики. Благодаря ви предварително за оказаната помощ! :)

edit: забравих да добавя, че е добре да се вместа около 100лв... защото и цената има значение за мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами той използва wireless сигнал за лаптопа си, но е на 1км 1-5км, мисълта ми е как най-евтино мога да си направя антена за да улавям сигнала? Примерно като на това видео, или един познат ми каза, че мога да ползвам стара TV антена, но аз не разбирам и за това питам вас какво ми е нужно?

danielskiii изобщо си нямам понятие какво означава това, моля да се изразявате по-конкретно с линкове и конкретни имена, защото като ми казвате само термини не мога да разбера.

edit: какво значение има какъв е рутера, предполагам е със стандартна връзка "G", не е с "n"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де ако е до 1км, може и да преовеличавам с разтоянието... за каква скорост може да си говорим ? ако аз си купя антена само ?

Що ли съм сигурен, че искаш да се свържеш към "АйдукНет", що ни пързаляш бе ламе?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

за 100лв няма как да стане, освен ако ти не си направиш антените.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох и ето какво разбрах. Usb кабел може да се пусне до 10 метра максимум. А ако става на въпрос за коаксиален при такава антена след 1 метър, сигнала започва да спада, но ако използваме coaxialen 8D-FB при разтояние от 6 метра на кабела дори и до 10 няма да има почти никакво спадане... Поправи ме ако греша и ми помогни с конкретни данни и т.н. :) Виждаш че се старая да намеря информацията, която ми трябва и в същото време да науча нещо. Иначе благодаря за отговорите ти !

А колкото до облъчването, ще бъде пресметнато скоро от ето тук или тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де виж тук какво са дискутирали хората цък ... и пишат, че са го тествали дори! Е аз няма да опъна 30 метра кабел хах, ще ми трябват 6 метра някъде сигурно. А и не можах да разбера това 2-3 мегабита, ирония ли беше или те са "лъгали" :) Защото аз нямам много бърз интернет, и колко според теб мога да загубя?

Искам да питам и какво ще рече, "качество на сигнала" и "качество на връзката"... то не е ли едно и също?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой път става и с дълъг усб-кабел обаче треа да е с голямо сечение на проводниците или трябва отделно на края да подадеш 5в също така yagi-антените за нищо не стават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Добре де виж тук какво са дискутирали хората цък ... и пишат, че са го тествали дори! Е аз няма да опъна 30 метра кабел хах, ще ми трябват 6 метра някъде сигурно. А и не можах да разбера това 2-3 мегабита, ирония ли беше или те са "лъгали" :) Защото аз нямам много бърз интернет, и колко според теб мога да загубя?

Искам да питам и какво ще рече, "качество на сигнала" и "качество на връзката"... то не е ли едно и също?

директен цитат

Ами аз го скъсих на 8 метра и работи Качеството на връзката е 100% а сигнала 59%

не е едно и също първо говори се за качество на връзката и ниво на сигнала, според зависи хардуера и околните условия качествена връзка може да се осъществи при различно ниво на сигнала.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.