Jump to content

Има ли сте допир с Cogent Communications и вашите впечатления


Какво ще кажете за IP Transit сървис от Cogent Communications?  

15 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте,

интересно ми е какво е мнението за интернета, който Cogent Communications AS174 (Автономна Система номер - 174), като Tier 1 доставчик предлагат в България.

За тях съм чувал доста неща, но моля вие да споделите, вашите наблюдения и мнение

БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Известни са с това, че продават повече отколкото могат да осигурят. Ако търсиш качество - бягай надалеч от тях. Ако имаш непретенциозни клиенти - за теб са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Спийди Нет са пуснали разни клиенти, та и мен, на този международен (според трейсрут). Въпреки че трейсрута ходи из цяла Европа напред назад, международно теглене и сийдване е може би по-добре от предната им конфигурация -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако паднем дотам.... че да се циганим за 10-тината лева разлика между нормален Т1 и гогент,,,, ебаааа ме се у доставчиците. Аз като изявен калъф предпочитам да цакам по 20+лева мегабита. Вероятно що съм тъп да не зема от гогент по 5лв ;)

Редактирано от Mile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(Вече) Криво ляво идва до мен нещо което може да се маркетира като за 100 мегабита, ако пусна 3-5 торента. С ip-to-country гледам че няма български сийдъри така че на Download е доволно. Докато си върви големия товар - сайтовете се отварят - за международни - прекрасно. Нямам с какъв друг нет с такива капацитети да сравня :) така че за момента е върха. Може би в неделя вечер клекна обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Например HD клипчета от тиктюб www.tiktube.com което е хостнато в USA си тегля с над 50 мегабита. А ако е една конекция - с 1.1MBytes/s.

Някой да сравни с неговия доставчик и да постне трейсрут да видим от къде минава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

Ето сега се осраха от ubnt тегля с 20-30 килобайта през когент, докато през telia с 400-500. Идват ми разни цветущи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.