Jump to content

въпрос за омни антена с рефлектор


Recommended Posts

Здравейте

нямам възможност за проби затова се обръщам към вас имам омни антенка 5 dbi  от тея на рутерчетата искам да я поизцедя малко  да сложа рефлектор от едната страна защото в нея посока не се използва има стена.Може ли да ми кажете на какво разтояние трябва да е рефлектора от антенката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно нямаш представа колко сложен въпрос зададе.

λ - дължината на вълната

λ=скоростта на светлината / честотата

Пробвай сега да го сметнеш.

п.п. Търговище не знам къде се намира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ако е прав да не е извит рефлектора  няма ли да се спечели и малко градуси  и дали ще трябва да се промени и разтоянието тогава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako e прав оптималното е да се сложи на 3 см поне от практически наблюдения то е ясно, че противоречи на законите... Но пак зависи какво очакваш?! При мен имаше такива 10 тина броя в една пвц кутия ап то с антената и пое то натикани и на 100 тина метра показваха определено по добри резултати с парчето ламарина от консерва :)

п.п. Ако очакваш да видиш "ЧУДЕСА" от ламаринката - няма да стане. Определено има подобрение но то е в рамките на разумното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неща чудеса има си антенки с пари за чудесата. Любопитно ми е защото идеята мие така и така го имам тва ап с антенка да му изтискам капацитета се фаида е и 1 или 2 dbi  да качи фаида е така и така в обратната страна не се ползва.

нетрябва ли да се смята  ширината на рефлектора делено на 1/4  вълната а разтоянито от рефлектора до антенката да е 1/8 ма от стойността ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

windsurfer.jpg

принтираш на А4 картон облепяш с готварско фолио

и щяло да стане казват

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да рутерчето е тп-линк точно като на снимката само нестана ясно на 3см или на 16мм да го сложа явно ще трябва да се правят външни тестове и млатене на покрива и подскок до другия покрив на 500 метра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.