Jump to content

Въпрос за Vivacom модем?


technomen

Recommended Posts

Здравейте исках да ви питам според вас поддръжката на виваком-а ще мрънкат ли като съм си изнесъл модема от вкъщи и съм го монтирал в кутия  на стълб-а на който се намира и самата кутия от която се разклоняват кабелите им.Идеята ми беше да премахна дългия стар двужилен кабел който обикаля от къде ли не докато стигне до вкъщи и да го подменя с максимално къс и от модема с лан кабел към рутер-а който е на не повече от 20 метра по начина по който аз го прекарах.Това са му статистиките на модема:

[table][tr][td]

[/td] [td]Downstream[/td] [td]Upstream[/td] [/tr] [tr] [td]SNR Margin (dB):[/td] [td]19.9 [/td] [td]12.7 [/td] [/tr] [tr] [td]Attenuation (dB):[/td] [td]3.5 [/td] [td]3.7 [/td] [/tr] [tr] [td]Output Power (dBm):[/td] [td]8.6 [/td] [td]14.3 [/td] [/tr] [tr] [td]Attainable Rate (Kbps):[/td] [td]24232 [/td] [td]1242 [/td] [/tr] [tr] [td]Rate (Kbps):[/td] [td]11997 [/td] [td]1114 [/td][/tr][/table]

Attenuation преди тези размествания беше около 7-8 дБ а иначе тарифата на вивакома е 10мбпс

Чудя се при евентуален проблем да го връщам ли по старо му (старите кабели седят но не се ползват) или да си седи така ако ще идват някои техници.Самата кутия си е изолирана в която седи модема и даже и "сенник" и направих  ;D ;D ;D  и се намира на стълб до една от вратите към двора на къщата.Какво ще кажете ще има ли мрънкане ако видят как е направено  ;)

Ето и снимка  ;D

04062011448.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудех се да и монтирам някакси на кутията вентилаторче да изкарва топлия въздух от вътре но освен да видя как се държи в жегата и евентуално ако прави проблем да му мисля но то над нея (кутията) има дърво което спира пряката слънчева светлина и се надявам да няма проблем  :-\

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто исках да намалеят кофти кабелите , идеята не е била да става по силен  ;D 10мбпс са ми предостатъчни но да ги има когато се налага не при най лекия дъжд да няма интернет по 1-2 дена ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.