Jump to content

Интернет за район около Варна


Recommended Posts

Първо да поясня, че става въпрос лично за мен. Нямам намерение да ставам доставчик, просто искам да проуча имам ли възможност за приличен интернет на вилата. Според картите на покритие на трите мобилни оператора на въпросното място има 3G, но всъщност няма. Гледам тук там има телефонни кабели и вероятно от БТК на драго сърце ще ми вземат парите, но не ми се мисли какъв ще е интернета, да не говорим, че  ще излиза по-скъп. До колкото знам, който има стационарен в района плаща такса отдалеченост. Под приличен интернет разбирам нещо достатъчно за гледане на поточно видео от youtube на 480p  без буфериране.  По мои наблюдения варианта ми е или wimax или wi-fi, като и за двете не съм сигурен дали е възможно, понеже поради някаква причина макар и на високо местоположението изглежда не е благоприятно. Винаги е имало проблем с телевизията, радио се хваща само националното, а до скоро нямаше никакво покритие на GSM. Едва след като монтираха клетка в близост се появи 2G.

http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=bg&geocode=&q=Varna,+Bulgaria&aq=0&sll=43.231697,28.079681&sspn=0.400226,0.891953&ie=UTF8&hq=&hnear=%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0,+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F&ll=43.26105,28.007723&spn=0.006251,0.013937&z=17

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Името на местността е Дъбравата. http://wikimapia.org/#lat=43.2614952&lon=28.0102658&z=17&l=0&m=b Към Златните нямам почти никаква видимост. По-скоро към  Слънчев ден. На х-л интернационал ли е wi-max клетката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видимост по права линия теоретично трябва да имам защото като тегля чертата има малка денивилация от около 7 метра, която би трябвало да бъде преодоляна имайки предвид височината на къщата. Но за по-сигурно трябва да се кача и да погледна. 

Сега като се загледах пак на теория трябва да имам видимост към Интернационала даже шанса е по-голям. Тези дни мисля да ходя. Кажете на къде да се оглеждам освен Галата и интера  ;)

Update

Качих се на покрива и имам следния въпрос. Дърветата (гора) създават ли проблем с връзката ? Реално нямам видимост нито към Галата, нито към интера заради високите дървета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.