Jump to content

Продавам няколко четири портови суича-Продадени


Recommended Posts

По принцип ,ако имаш суич ударен от гръмотевица и си се разминал с един или два порта изгорели и този суич е престанал да работи или прави загуби най-лесното нещо, което можеш да направиш е да му махнеш бобинките на изгорелия порт. В повечето случаи този изгорял порт пречи на работата на процесора. В неомонтанските суичове бобинките на четири порта са събрани в един корпус. Бързия ремонт представлява махането на този корпус. Много често освен бобинките изгарят и съпротивления и кондензатори по веригата към процесора, които са доста малки и смяната им е трудна. Но ако имаш голямо желание ,силно зрение и необходимите инструменти може да си ги ремонтираш. Имай в предвид ,че тези суичове ,които продавам- единствено съм се старал да запазя здравата им половина и докато съм махал изгорелите корпуси вероятно някъде съм прекъснал писта или съм счупил кондензатор на неработещите портове .Така ,че тях ще ти е трудно да ги ремонтираш  :) да станат осем портови .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам много ремонтирани суичове и то просто от това да си начеша крастата. Стигнал съм до едно заключение този чип сет (RTL..) колкото е евтин толкова и носи на бой. Един ден започнах да му горя портовете 1 по един и накрая го оставих само с 2 от 8 и си работи отлично :) . Поне според мен много са редки случаите когато  прави проблем поради изгорял порт на останалите но все пак се е случвало и то при ремонта и теста след това си проличава почти веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

По принцип ,ако имаш суич ударен от гръмотевица и си се разминал с един или два порта изгорели и този суич е престанал да работи или прави загуби най-лесното нещо, което можеш да направиш е да му махнеш бобинките на изгорелия порт. В повечето случаи този изгорял порт пречи на работата на процесора. В неомонтанските суичове бобинките на четири порта са събрани в един корпус. Бързия ремонт представлява махането на този корпус. Много често освен бобинките изгарят и съпротивления и кондензатори по веригата към процесора, които са доста малки и смяната им е трудна. Но ако имаш голямо желание ,силно зрение и необходимите инструменти може да си ги ремонтираш. Имай в предвид ,че тези суичове ,които продавам- единствено съм се старал да запазя здравата им половина и докато съм махал изгорелите корпуси вероятно някъде съм прекъснал писта или съм счупил кондензатор на неработещите портове .Така ,че тях ще ти е трудно да ги ремонтираш  :) да станат осем портови .

колега а процесора не изгаря ли :) щом се е стигнало до тези кондензатори и резистори, в една тема ISP лимитед  радела бех пуснал едни линкове какво мислят руснаците по въпроса ,  но ще се радвам да чуя и друго мнение.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително при гръмнал 'траф'  отпътува и съоветния порт , 1 повишена консумация съответно греене на чипа (с исключение при някой консумацията е по малка но далеч над нормалното) губене на пакети ииии..... С една дума такъв суич няма място повече в мрежата е разбира се ако ви се занимава с глупости и губене на време което няма да доведе до нищо положително е Вие сте!

"Само две неща са безкрайни - вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен." Алберт Айнщайн

"...една мрежа е толкова добра колкото нейните създатели..." безспорен факт !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да ама 99% не мислят като теб и само преместват на съседния здрав порт. Ако е тестван и 1-2дена не даде дефекш практиката показва че е наред до следващия гръм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.