Jump to content
  • 0

Много странен проблем


Balthazar

Въпрос

Здравейте имам следния проблем. Ситуацията е такава

Имам x брой статични ip-та ,  2 LAn карти usermanager+pppoe+radius задавам на първата Lan карта данните от доставчика примерно:

ip:82.34.34.193/26

network: 82.34.34.194

Broadcast: 82.34.34.255

на 2рата Lan карта съответно

ip:82:34:34:200/26

network: 82.34.34.194

Broadcast: 82.34.34.255

На ЛАН картата който е вход забивам ARP:proxy-arp

през user-manager-a задавам на даден потребител статично IP ili IP Pool и всичко си тръгва потребителя се ауторизира има интернет излиза си с статично ИП или динамично според това какво съм посочил( като цяло тва е и идеята да не излиза с IP-то на микротика)

Обаче ето тук идва тоя странен проблем. всичко работи ядове никви.. в момента в който ребоотна микротика ( versia 3.30 x86) спира пинга ми до него и няма нет към потребителите и нищо, влизам през MAC спирам 2 рата мрежа (ЛАН2 към клиентите) и пинга към машината тръгва  след което активирам и 2рата мрежа и тя също тръгва и няма повече ядове и интернета и към клиентите тръгва.. и така до следващия път в който рестартирам. В логовете няма нищо не редно при 1 пинг от самата машина когато се логна в нея през MAC ми казва че няма роутиране обаче роутирането си е правилно спрали и пусна после 2 рата мрежа всичко си тръгва..

Ако някой има идея какво става да пише и ако има желание де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Пробвах и при лицензирана версия която и да тествам на RB пак става същото ето и img

1.во след ресет няма пинг към микротика

9dd72924ba96f4d7.png

2.ро Спирам 2рата мрежа пинга тръгва

7e458edbb547f8e8.png

3.то отново пускам 2рата мрежа и пинга продължава вече да си върви

9b05cdab2bf552c8.png

съмнява ме да не се получава някакво залупване ама... няма много голяма логика и лан карти сменях, дане би някоя да връща ток но ефекта беше нулев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Идеята е че го прави само когато е на proxy-arp ако е само enable и раздава някви локални адреси няма проблеми съмнява ме че може и от това да е обаче незнам дали има друг начин да го направя за да не е с proxy-arp .. и да тества, иначе като вариант ми остава да драсна 2 скрипта на някоя щаига с линуксите и да го направя постоянно да пингва микротика и когато се изгуби пинга да направи опит след 3-4 минути за връзка прес телнет и да disable/enable втората мрежа и да тръгне всичко но това не е решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Пусни проксиарпа и на 2 та интерфейса.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пак не става :) по интересното е че като пусна и 2 рата мрежа спира нета на цялата машина а като го спра тръгва и незнам на кво се дължи това.. да не трябва да се прави и някакво рутиране за 2рата мрежа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

В крайна сметка това е само тест на x86 просто ми стана интересно защо се чупи тази машина по толкова грозен начин :) на RB1100AH няма ядове с всичко изградено по същия начин ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

говоря само за последния скриин  при мен се получи точно на нова година подобни логове и трябваше постоянно да ребоот машината

дропеше всичко и забиваше машината беше sipermikro 2 ядрена с инсталиран slakcware 12.0  с препачнат кернел .Голям проблем цяла седмица препач на intel драйверите гонене по суичовете за лооп флоод и тем подобни.Проблема се оказа че минава голям товар през машината и работеше само с едното ядро. Разтоварих половината трафик на друга и работа на 2 ядра и проблема изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Кво стаа толкова много разбирачи в тоя форум и все компетентни хора и накрая никой няма на представа от кво се получава ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не става кво ли не пробвах.. ако сега сменя 2 рата мрежа с локална няма проблеми но в момента в който набия статични те и до там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

знам точно за това не мога да разбера кво се получава пробвах на с кракнат софт на x86 купих лиценз за x86 пробвах на RB и на какво ли още не и все същия чеп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.