Jump to content
  • 0

tracert команда


Anatoli

Въпрос

здравейте имам нужда от малко помощ ,въпроса ми е как мога посредством микротик да забраня tracert командата на компютри които въпросния микротик рутира  ,например "Пешо" иска да разбере от къде минава за да стигне до абв.бг,а аз не искам да вижда от къде минава :)  прочетох че се забранява  някакъв порт на udp нещо от сорта 33433 не съм сигурен дали е този порт просто имам смътен спомен но е нещо от сорта ,пробвах и с поредица от портове 33333-44444, но не ми се получи и затова питам по знаещите от мен как може да се направи дадената манипулация

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Аз в момента съм с  ttl +2 от около 2 дена еи така за теста ползвам едно старо дъно за да си правя тестове с микротик,  за сега не съм забелязал да имам проблеми  нито с брауза нито със скаип  ,благодаря на колегата Semoff  :o  и на колегата 111111 че ми дадоха конкретени отговори на конкретен проблем ,а на останалите благодаря че се включихте  :o мисля че темата се изчерпа  :o 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

най- лесно

new-ttl=increment:1

да напишете

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Малко стара тема но все пак това не е на 100% решение на проблема. Тоест то е решение само ако клиента проверява с конзола, но в момента има толкова много сайтове който ти показват "кътните зъби", че тогава няма оправия.

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И все пак ми се струва, че горе предложените методи не са съвсем коректни.

Това е инструмент от ICMP протокола. По правилно според мен е да се опише правило в защитната стена, отколкото да се пипа TTL.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

е това правило къде мислиш се описва

пък и да пишеш повече правила не виждам логика

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.