Jump to content
  • 0

NAT + WebProxy


MTLF

Въпрос

Добър ден,

искам да попитам относно конфигурирането и изпълнението на една конфигурация в микротик:

Имаме локална мрежа 192.168.19.0/24 , която се натва.

От провайдера са ни дали една мрежа реални ип-та 1.1.1.1/30

при което имаме 10.10.10.10/32 ип което е транспортно.

Има конфигурирано УебПрокси което е при редирктнат 80 порт към 8080 на локалното прокси, но

поради някаква причина излизам със ип-то 10.10.10.10, а не с ип-то което е дадено от мрежата с реални ип-та (1.1.1.1/30).

Моля дайте някакъв съвет.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

В конзолата: /ip proxy set src-address=x.x.x.x

Какво толкова дискутрате не мога да ви разбера :)  , то е елементарно

Ето и офицялни линкове: линк1 линк2

Брат ми , аз това веднага го разбрах, просто ми е интересно , защо другите не го разбират и се бият в гърдите и си мислят че всичко знаят. Аз никого не съм упреквал кой какво знае, нито пък съм казвал, че аз знам всичко, но прости принципи, прости неща прости отговори. А и господин "111111" (сигурно и паролата за машината му е такава лесна) никак не можа да схване идеята и имплементацията. Лека работа на всички помогнали. Особенни благодарности на Semoff.

P.S. Към "1111111" можеш да изтриеш темата , че ще ти урони авторитета с познанията. Правилно пишеш, бръщолевиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ок бро, мисля че още имаш литература да четеш щом му викаш публичен, пък и сигурно доставчика ми е менте (ХАХАХ) :) и да се позанимаваш още малко с networking.

Благодаря на Semoff за отговора.

Не те разбрах какво искаш да кажеш с това " нема кво да даваш"?

Не гледай че е /30 и са 2 ип-та, по принцип са 4 ип-та с маска 255.

лошо е че човека е убеден че e прав и затова ще му обясня простичко, говоря за MTLF, какво е "реален адрес",  това е адрес които се вижда от всички в интернет пример:аз имам "реален адрес"  123,456,123,456 до тук добре всички в интернет виждат това ,сега защо е грешно да се казва че този адрес е "реален" пример имам рутер които ми дава такъв адрес обаче рутера е закачен за друг доставчик според вас в интернет със този адрес ли ще бъда или с някакъв друг "реален адрес" които ми дава доставчика ,и затова "бро"  е прието да се казва ПУБЛИЧЕН  , в единия случаи адреса ти е видим от всички в нета и затова този адрес се казва  ПУБЛИЧЕН ,в другия случаи адреса които ти е дал рутера само ти си го знаеш и затова е ЧАСТЕН .Не казвай на другите че имат литература да четат замисли се ти защо не си я прочел, той 111111 се е доказал че е много в час за какво иде реч в рутирането.Това е от мен не можах да се въздържа  ;D без лоши чувства можеш да се поучиш от грешката си, и аз като теб ги делих на реални и нереални но се поучих от грешката си

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

лошо е че човека е убеден че e прав и затова ще му обясня простичко, говоря за MTLF, какво е "реален адрес",  това е адрес които се вижда от всички в интернет пример:аз имам "реален адрес"  123,456,123,456 до тук добре всички в интернет виждат това ,сега защо е грешно да се казва че този адрес е "реален" пример имам рутер които ми дава такъв адрес обаче рутера е закачен за друг доставчик според вас в интернет със този адрес ли ще бъда или с някакъв друг "реален адрес" които ми дава доставчика ,и затова "бро"  е прието да се казва ПУБЛИЧЕН  , в единия случаи адреса ти е видим от всички в нета и затова този адрес се казва  ПУБЛИЧЕН ,в другия случаи адреса които ти е дал рутера само ти си го знаеш и затова е ЧАСТЕН .Не казвай на другите че имат литература да четат замисли се ти защо не си я прочел, той 111111 се е доказал че е много в час за какво иде реч в рутирането.Това е от мен не можах да се въздържа  ;D без лоши чувства можеш да се поучиш от грешката си, и аз като теб ги делих на реални и нереални но се поучих от грешката си

Малее, малее... я отидете и поучете малко, че направо се излагате. Все едно виждам хора които за първи път са видяли видяли рутер и са им показали кое какво е и как да си включат кабела от провайдера... Айде моля ви се ;D изтривайте темата, че доста ставате смешни с опростените си отговори ;D :"....111111 се е доказал че е много в час за какво иде реч в рутирането...." Какво общо има това, незнам. Аз нищо против момчето нямам, просто не е прочел въпросът ми правилно и се изказа неподготвен ..... както и ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

... Какво общо има това, незнам. Аз нищо против момчето нямам, просто не е прочел въпросът ми правилно и се изказа неподготвен ..... както и ти.

Пич, проблема в случая е точно това - как си задал въпроса  :)

Всички от самото началото просто се гъбаркаме с теб, никой дори не се е опитал да ти помага или да ти отговаря на въпросченцето  ;D

Та не се пали толкоз, гледам намерил си src-то на dst-to , дерзай смело напред , са нали излизаш с IP 1.1.1.1-4 и си реален, надявам се!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пич, проблема в случая е точно това - как си задал въпроса  ;D

Всички от самото началото просто се гъбаркаме с теб, никой дори не се е опитал да ти помага или да ти отговаря на въпросченцето  ;D

Та не се пали толкоз, гледам намерил си src-то на dst-to , дерзай смело напред , са нали излизаш с IP 1.1.1.1-4 и си реален, надявам се!

Да то всичко стана, ама голяма врява вдигнаха, да ме учат и обесняват  и да налагат понятието "публичен" вместо жаргонният вариант "реален" ип адрес. Аз не се паля, ама нямаше смисъл от техните реплики и отговори от типа "... доставчика ти е менте ..." това пък как може да стане ХА-ХА-ХА :) , или пък  : ".... освен ако не са ги купили австралийския доставчик собственик на адресите 1.1.1.0/24..... " , а със незнанието за транспортното ип, ясно че не са работили в телеком бранша преди ;D Просто съм новак в микротиците, до сега само с BSD и Линукс сървъри работя.  Благодаря отново на всички отговорили и помогнали по темата ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пич, проблема в случая е точно това - как си задал въпроса  ;D

Всички от самото началото просто се гъбаркаме с теб, никой дори не се е опитал да ти помага или да ти отговаря на въпросченцето  ;D

Шъ прощаваш ама аз се опитах да помогна :)

На така зададения въпрос му дадох съответния отговор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.