Jump to content

wifi в къщи как?


Recommended Posts

Първо здравейте на всички форума е много готин..Та към въпроса,не живея в бг с мой приятел направихме така,той си плаща интернета към фирма има си рутер и насочваща 15dbi антена аз живея на 120метра от него аз също имам такава насочваща 15dbi антена,ок до тук добре имам си вградена wifi карта в настолния компютър,всичко е на 6 и работи нормално,,,,но сега искам да пусна интернет из целия апартамент и ако е възможно да се вклучат 2 устройства по лан кабел,как да стане номера кажете;D??четох за този рутер Linksys Router wrt54gl ще ми свърши ли работа за това което искам.Благодаря на отзовалите се предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отговора е НЕ

другия вариант за да спестиш суйча може да ползваш за второто ап рутера

другия вариант микротик с 1карта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колега сега изнамерих един рутер из къщи този http://www.tvnalber.com/FichaProducto.aspx?Codigo=NE528 нямам представа може ли да ми послужи;D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е адсл модем но можеш да го ползваш като 2-рото ап -да ти излъчва

първо се логваш спираш му dhcp настройваш си ви-фи то и в един от лановете слагаш кабела от първото ап

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много сложно ми се вижда :-\,кое къде ,кой кабел къде влиза,можеш ли някаква схемичка да качиш тук или на лични;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може и с едно устройство, но няма да ти хареса цената  ;D  http://www.airlive.com/product/product_3.jsp?pdid=PD1299642347580

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си мисля че и с това  рутерче което го имаш ще стане без да слагаш допълнителни устройства , ако го сложиш в repeater mode, се  получава следното един вид той ти усилва сигнала от другия рутер които е в твоя колега  ,и от там които иска по лан си пуска кабел от твоя рутер  който иска безжично си се закача безжично ,другия вариант, ако не ти е проблем компа да работи постоянно, споделяш си безжичната карта с едната си лан карта на компа и закачаш рутера които имаш за лана на компа и си ти  ;D

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.