Jump to content

wifi в къщи как?

badboy

Recommended Posts

Първо здравейте на всички форума е много готин..Та към въпроса,не живея в бг с мой приятел направихме така,той си плаща интернета към фирма има си рутер и насочваща 15dbi антена аз живея на 120метра от него аз също имам такава насочваща 15dbi антена,ок до тук добре имам си вградена wifi карта в настолния компютър,всичко е на 6 и работи нормално,,,,но сега искам да пусна интернет из целия апартамент и ако е възможно да се вклучат 2 устройства по лан кабел,как да стане номера кажете;D??четох за този рутер Linksys Router wrt54gl ще ми свърши ли работа за това което искам.Благодаря на отзовалите се предварително ;)

2 ap-ta на едното закачаш антената в режим client на другото в режим ап и един суйч за нещата вързани по лан

А не може ли само с горнопосочения рутер;D?или нещо друго дайте линк към нещо което ще ми свърши работа ;)

Мерси колега ама се питах дали не може;Dсамо едно от тези по скъпите рутерчета,нали са с екстри;) ;)

отговора е НЕ

другия вариант за да спестиш суйча може да ползваш за второто ап рутера

другия вариант микротик с 1карта

това е адсл модем но можеш да го ползваш като 2-рото ап -да ти излъчва

първо се логваш спираш му dhcp настройваш си ви-фи то и в един от лановете слагаш кабела от първото ап

Колега много сложно ми се вижда :-\,кое къде ,кой кабел къде влиза,можеш ли някаква схемичка да качиш тук или на лични;D

Колеги дайте линк за устройството от къде може да се купи евентуално,не е проблем 200лв ;D

аз си мисля че и с това  рутерче което го имаш ще стане без да слагаш допълнителни устройства , ако го сложиш в repeater mode, се  получава следното един вид той ти усилва сигнала от другия рутер които е в твоя колега  ,и от там които иска по лан си пуска кабел от твоя рутер  който иска безжично си се закача безжично ,другия вариант, ако не ти е проблем компа да работи постоянно, споделяш си безжичната карта с едната си лан карта на компа и закачаш рутера които имаш за лана на компа и си ти  ;D

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

с 54 гл-а не става понеже няма настройка коя антена за кое да се ползва едната е за rx едната за tx