Jump to content

JAR COMPUTERS - Супер НЕ Адекватно поведение......

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Цялата работа тръгна от там, че ми трябваше Low Profile видео карта на PCI-E която да максимално бърза ( не, че ще играя ама нямам намерение да сменям всеки месец карти) . Та насочих се към GIGABYTE GV-N430OC-1GL и след малко ровене из нета излезе това:

http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=9&group2=104&group3=190&group4=467&article=9556&content=products_details.php

Всичко добре но се оказа, че я няма в наличност и по е-майла жената ми отговори - другата седмица. Викам си добре какво толкова няколко дена ;D . Няколко пъти я попитах, че ще пристигне точно този модел който е посочен и ще е Low Profile  за което ме убедиха, че ще е така! И след няколко дена на сайта се появи в наличност. Отивам в офиса им където ми казват, че е налична ама в София и до 1-2 дена ще е тук ( там пак им я показах на сайта им ). Момчето каза дайте един телефон ще ви се обадим като пристигне е добре че аз се обадих иначе едва ли щяха да ме потърсят.. та отивам да си я вземам и само като видях опаковката тя не е въпросния модел ами е GV-N430OC-1GI  която НЕ е Low profile  и на практика няма какво да я правя ..... http://it-chuiko.com/computers/7230-polnorazmernaya-geforce-gt-430-ot-gigabyte.html . Казаха нямало доставки това онова общо взето простотии след което се насочих към http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=541914  което беше резервния вариант тъй като е с 1 година по малко гаранция пък и е по-скъпа там! Писах им е-майл и за мое учудване ми отговориха в рамките на 10мин.. Питах ги картата е тази която е на снимката на сайта Ви и е Low Profile нали ? - "ДА дори е с 2 планки за 2 та стандарта на монтаж". Викам си супер ще я поръчам ( тъй като и тя е налична само в София ) , отивам на място в офиса им показвам им картата давам им точния модел и им казвам, че само Low Profile ме устройва и човека ми отговаря каквото е на снимката на сайта това ще пристигне не се притеснявайте! До 1-2 дена ще е тук, викам добре ще чакам да ми се обадите кога да мина да я купя. Звънят ми след 2 дена картата е тук може да си я вземете..... Днес отивам и какво да видя тя пак е другата версия която не е Low Profile.....  И се оказа, че изобщо я нямат и на склад другата и са ме излъгали!

Не мога да разбера последно време тия фирми се късат да реват, че няма ли работа и т.н. - ами то при такова отношение към клиентите си как да имат?! Аз за първи път се опитах да пазаря от тях и определено няма какво да се опитвам пак те ми загубиха 1-2 седмици с тяхното меко казано НЕ адекватно поведение....

gbdesign

Е какво се учудваш. На времето в компютърните фирми работеха умни момчета, които взимаха огромни заплати. Сега работят всякакви взети от улицата за обикновени магазинерски заплати. Пак добре че все-пак са ти давали видео-карта а не мрежова...примерно...

• Administrator

ето ти линк

http://reset.bg/search/?sq=(LP) от тук си взех преди доста време 9400

АМД вариант ASUS-EAH5570/DI/1GD3(LP), DDR3 Цена: 138.32 лв. с ДДС

Нвидиа вариант ASUS-ENGT430/DI/1GD3(LP), DDR3 Цена: 139.81 лв. с ДДС

некомпетентността вирее яко навсякъде иначе

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Ами аз по принцип си пазаря от 3-4 фирми и нямам пряк достъп с диларите но се оказа, че в конкретния случай не могат да ми предложат нищо като за мен ;D и за това почнах да обикалям като фирмите като обикновен потребител. Представям си ако е някой който грам не разбира и му се наложи да се разправя с такива!

111111 мерси ще ги разгледам утре по обстойно, че вече нямам ток  ;D

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Взех ASUS-ENGT430/DI/1GD3(LP), DDR3 но с 5лв по скъпо което не е от значение при положение, че не чаках..

• Administrator

asus предлагат в комплекта всичко което други пропускат,

кабел за цифров звук и планка за нисък профил.

Планката не е съвместима с маркови машини за жалост

(поне на моето фуджицу) наложи се да я разрежа на 2

¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

При мен заспа! Дори е прекалено плътно закрепена ;D Обаче тоя кабел малко е спестен и то най-вероятно от фирмата от която я купих. Но това не ме притеснява толкова колкото, че картата е много гореща. Радиатора пари и то нито съм я клоквал нито е натоварена... 50градуса според софтуера в Idle... Скоро може да взема лазерен термометър за тест!

• Administrator

нормално е за нвидиа

при марковите машини е обмислено потока от видео картата да бъде изхвърлян отвън

при мен на видео картата горния капак има оребрение

ако не поялника и 1-2 мм плексиглас и изкарваш от съседния капак ако е свободен

примерно ако не ползваш VGA планката