Jump to content

NAT особеност!


Recommended Posts

Здравейте!

Имам един казус. Имам двe мрежи свързани чрез ovpn и използвам OSPF. Единия е OVPN1, а другия OVPN2 и доставчика на OVPN2 не ми дава публичен адрес затова сега се опитвам да използвам публичния адрес на OVPN1, като пренасоча дадения порт да отговаря към адрес от OVPN2. Искам когато напиша публичния адрес на OVPN1 да се пренасочва към адрес от OVPN2. 

Моля за някакви съвети. Благоадаря!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какъв съвет очакваш да получиш, като не си задал въпроса си правилно?

Първо напиши с каква ОС работят рутерите ти и какво точно искаш...порт НАТ ли, какво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш:

- dstnat правило на рутера, чиито публичен адрес се достъпва

- връзка и маршрут до рутера, до където искаш да се NAT-не таз конекция

- конекцията като се прати към другия рутер, тя идва с някакъв сорс. Тоз сорс адрес трябва да е обратно достъпен от тоя втория рутер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK прав си!  MikroTik RouterOS 4.16 е ОС. Искам порт НАТ надявам се, че не се бъркам и пиша за това което искам  ;D.

Е какъв съвет очакваш да получиш, като не си задал въпроса си правилно?

Първо напиши с каква ОС работят рутерите ти и какво точно искаш...порт НАТ ли, какво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам направен dstnat, имам връзка до рутера. Този сорс адрес трябва да е ip адреса на първия рутер нали.

Трябва да имаш:

- dstnat правило на рутера, чиито публичен адрес се достъпва

- връзка и маршрут до рутера, до където искаш да се NAT-не таз конекция

- конекцията като се прати към другия рутер, тя идва с някакъв сорс. Тоз сорс адрес трябва да е обратно достъпен от тоя втория рутер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първият рутер гласиш DNAT към адреса и порта на вторият и сорс адреса и порта на първият.

Във вторият не пипаш нищо, ако идеята е да стигнеш само до него...ако пък искаш да стигнеш до нещо зад него, си правиш и маршрутите правилно в маршрутната таблица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е да стигна до адрес зад него, ама нещо не стига. Търся къде бъркам.

В първият рутер гласиш DNAT към адреса и порта на вторият и сорс адреса и порта на първият.

Във вторият не пипаш нищо, ако идеята е да стигнеш само до него...ако пък искаш да стигнеш до нещо зад него, си правиш и маршрутите правилно в маршрутната таблица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си оправи рутиранията....от рутер1 трябва да пингваш машината зад рутер2. след това сложи NAT, както ти казах и всичко ще е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пингвам я! Интересно е, че от мрежата на рутер 1 отварям тази машина обаче от друго публично ip не.

Първо си оправи рутиранията....от рутер1 трябва да пингваш машината зад рутер2. след това сложи NAT, както ти казах и всичко ще е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами оправи си NAT-а тогава

Настрой го първо към уеб интерфейса на вторият рутер, колкото да си сигурен че го правиш правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.