Jump to content

Помощ за Edimax EW-7206APg


babula

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от малко помощ. Ресетнах АР-то но не мога да вляза по лан, а иначе ми дава че съм конекнат по радио WLAN. Някой знае ли как да му проверя настройките. Би трябвало да е на 192.168.2.1 , но не ми дава нищо - нито WEB, нито пинг до него. Някой да помогне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го вързал директно към компа с ПРАВ кабел най-вероятно ще е от това... Сложи суич по между им или КРОСНАТ кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го вързал директно към компа с ПРАВ кабел най-вероятно ще е от това... Сложи суич по между им или КРОСНАТ кабел.

Не - правя разлика между прав и кроснат кабел. Просто искам да разбера как мога да вляза във веб интерфаейса през радиото. По дефоулт на какво IP би трябвало да се върже през радиото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А свети ли, че имаш линк по лана към него ?

http://www.edimax.us/html/Faq/FAQ_EW-7206APG.htm

точка 3 е отгора на въпроса ти.

Благодаря за отговора, но слагам както си му е реда IP 192.168.2.3 на компютъра, но пинг до едимакса няма. Иначе диода свети че има връзка по лана. По-скоро ми прилича на дефект на лан чипа, и затова исках да вляза през радиото за да погледна какви са настройките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е дефектен лана през радиото ще влезеш. Ама сигурен ли си, че се е ресетнал ? Защото тия има навика да откачат от време на време  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е включен Едимакса в мрежовата на компа даваш десен бутон върху мрежата до часовника в таскбара и после поправи.И трябва да стане ако е ресетнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.