Jump to content

Помощ за Edimax EW-7206APg

babula

Recommended Posts

Здравейте, имам нужда от малко помощ. Ресетнах АР-то но не мога да вляза по лан, а иначе ми дава че съм конекнат по радио WLAN. Някой знае ли как да му проверя настройките. Би трябвало да е на 192.168.2.1 , но не ми дава нищо - нито WEB, нито пинг до него. Някой да помогне?

Ако си го вързал директно към компа с ПРАВ кабел най-вероятно ще е от това... Сложи суич по между им или КРОСНАТ кабел.

Ако си го вързал директно към компа с ПРАВ кабел най-вероятно ще е от това... Сложи суич по между им или КРОСНАТ кабел.

Не - правя разлика между прав и кроснат кабел. Просто искам да разбера как мога да вляза във веб интерфаейса през радиото. По дефоулт на какво IP би трябвало да се върже през радиото?

А свети ли, че имаш линк по лана към него ?

http://www.edimax.us/html/Faq/FAQ_EW-7206APG.htm

точка 3 е отгора на въпроса ти.

Благодаря за отговора, но слагам както си му е реда IP 192.168.2.3 на компютъра, но пинг до едимакса няма. Иначе диода свети че има връзка по лана. По-скоро ми прилича на дефект на лан чипа, и затова исках да вляза през радиото за да погледна какви са настройките.

Ако ти е дефектен лана през радиото ще влезеш. Ама сигурен ли си, че се е ресетнал ? Защото тия има навика да откачат от време на време  :)

Както е включен Едимакса в мрежовата на компа даваш десен бутон върху мрежата до часовника в таскбара и после поправи.И трябва да стане ако е ресетнат.