Jump to content

Проблем с APC Line-R 1200VA

freenet

Recommended Posts

Здравейте ,става въпрос за APC Line-R 1200VA Automatic Voltage Regulator .Закупените от нас в рамките на около 1 г.(експлоатация) минаха 1 сервиз (като гаранционни) един и същи дефект под товар дори и минимален 100W напр. мигат и 3те светодиода на изхода напрежението е 0V(казваха ,че е реле ) . Но вече има с изтекла гаранция(24м) и имам проблем с един нормално си включва след теста само дето на изхода излизат около 195 V при нормално мрежово 220-225V . Това е дефекта, търся ел. схема на изделието .Не е сложна (бих казал тъпа дори) затова и не ми се хвърлят излишни усилия , проверени са компаратора делителите на V на входа и изхода релетата управлението им и най вероятно е контролера(не съм и гледал какъв е понеже е с бяла лепенка на версията) при влючване се прави тест 2 релета са за автотрфа на едното прави тест на другото не.

ПП:Проблема е решен напълно с всичко необходимо за изделието.След като трябваше да смъкна (от физическото устройство на лист хартия) схемата ,че се сетих навремето 82-84 имаше български стабилизатор който слага APC в джоб .Транзисторна схема по обясними причини (просто с такава база се разполагаше) , та затова като гледам този флагмен в сегмента на АРС ми става смешно да ползваш компаратори(ис) и PIC контролер просто не за вярване да направиш най тъпия стабилизатор (дори стабилизатор не заслужава да се казва).

stzaforum.png

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.