Jump to content
  • 0

Достъп до MikroTik под графична среда с Smartpfone/Android/ Kak?


Юлиан

Въпрос

Колеги, моля за малко помощ. Има ли такова животно, като Winbox-a примерно, което да работи с мобилен телефон с Андроид. Целта ми е да управлявам интернета на клиентите в рутера, с телефона си. Никъде не намерих в нета инфо. Имам телефон HTC Desire HD, с OS Android 2.2.1. Ta МикроТик е известна, а смартфоните се доказват все повече в употреба и се чудя дали няма някакво решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Извинявам се че поне не благодарих за отговорите, но ме нямаше и сега ги виждам. С SSH конзолата нали не се работи в графична среда, както е при winbox-a. Тоест ако е така, не ме устрийва. Трудно се оправям с команден ред. Това webfig, не знам как се ползва. Ще помоля за малко повече инфо, ако не е проблем. Благодаря иначе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

http://demo2.mt.lv/webfig/

потребител: demo

същото като winbox само че в браузер варянт

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А, това-  http://demo2.mt.lv/webfig/ ме заинтересува. Ще му обърна по-специално внимание. Благодаря за което!

Всъщност успях да вляза през телефона с помоща на това https://market.android.com/details?id=b … rch_result Софтуера е за андроид телефони и е испанско - Saum Mikrotik. Проблема е само, че през WinBox-браузера на Микротик е ограничен достъпа към повечето функции. Благодаря и тия дни ще тествам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SSH не е графична среда. А да пишеш команди от телефона си с тия дебели пръсти- колкото два клавиша, си е жива мъка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

SSH не е графична среда. А да пишеш команди от телефона си с тия дебели пръсти- колкото два клавиша, си е жива мъка. :)

Тогава таблет или си пускаш хот спота на андроида и цъкаш на лаптопа

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

някой има ли про варианта?

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако идеята е само за спиране/пускане на абонатите и смяна на скоростта им е много по лесно да се прави с външно WEB приложение което да командва микротика. Така може да се направи страничка която е специално оптимизирана за Андроид/iPhone

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

аз го разгледах приложението ама не е кой знае какво, може би ще е удобно за някои стари версии които нямат уебфиг, но при положение че има уебфиг няма да използвам това приложение (или поне в тези версии на приложението)

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

Едно приложение за ябълки относно микротик настройки мониторинг и т.н.

airghz_viste_screenshot_brochure.jpg

SICE Radiolink Wireless WiFi AirGHz ЛИНК

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.