Jump to content

Голяма молба за помощ


wasil2012

Recommended Posts

ЗДР От доста време се занимавам и вече няма идеи за това се обръщам към вас за помощ

Имам следната постановка

Хардуерен рутер Микротик - ip 192.168.2.1

Наностейшан м2 NM2(2) - 192.168.2.2

Наностейшан м2 NM2(3) - 192.168.2.3

наностейшанните са с инсталиран ддврт (последна версия фърмуер с платен лиценз)

wirles network name test

работят(искам да ги накарам да работят) по следния начин

NM2(2)е AP и е вързан към захранване и с мрежов кабел към микротика и излъчва wireles с име тест

NM(3) е client bridge включен сaмo към захранване и разпространява (усилва) wireles с име тест

обаче се случва нещо странно

когато си вържа клиенти (лаптопи) към NM2(2) към wilreles s ime test всичко си работи перфектно има интернет

когато си вържа клиенти (лаптопи) към NM2(3) към wilreles s ime test може да се върже само един клиент всички останали клиенти се вързват виждат (пингват) 192.168.2.1 обаче не могат да излязат от него т.е нямат интернет

най странното е че ако закача втори рутер след микротика и зад втория рутер вържа наностейшаните всичко си работи перфектно

как да го оправя този проблем моля помогнете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никво инфо не си дал за да ти помогне някой  :)

.... че ако закача втори рутер след микротика и зад втория рутер вържа наностейшаните всичко си работи перфектно ...

..това прочетох между редовете  :) напиши какво е настроено на микротика, май там нещо си ограничил или ...?

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що ли си мисля че проблема е в клиент бридж и микротика вижда всички със един мак трябва 2-те да ги вкараш в WDS

и какво не ти харесваше на фирма на убнт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NM(3) е client bridge
при DD-WRT  прозрачен по L2 режим , и доколкото схванах е вдигнал виртуал АП на същия, т.е. идеята е да е универсален рипитър , но да не маскира МАС адресите (продължавам да чета между редовете и ставам все по-добър  :))

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната настройка на микротика е както си е по подразбиране единственто нещо което съм вкарал това е статичните му ип адреси външен хх.хх.хх.хх , вътрешен- 192.168.2.1 нищо друго

конфгурацията на нс2 (2)

ип - 192.168.2.2

маска 255.255.255.0

геит - 192.168.2.1

днс - валиден

конфгурацията на нс2 (3)

ип - 192.168.2.3

маска 255.255.255.0

геит - 192.168.2.1

днс - валиден

ако включа друг рутер който не е микротик всичко си работи добре

пусна ли микротика работи по гореописнаия начин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти, наистина не се разбира много от написаното! Аз разбирам така нещата: искаш нанотата 1 и 2 да контактуват помежду си безжично?!...и съответно да разпръскват WiFi, нали така? Тогава и 2те  нанота трябва да са в режим АП WDS със съответните MAC адреси на отсрещното устройство,...имена на мрежата, канали, също!!!

Само неразбирам какво в това ДНС - валиден? Направи и ДНС и гетуейя еднакви - 192.168.2.1!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да точно така NS1 - излъчва ваерлес а ns2 само го усилва

как ли не ги въртях не и не

най страното е че като сменя рутера,  с най обикновен рутер примерно репотек  или сложа репотека между микротика и наностейшаните всичко си работи нормално, работи наормалано и като махна микротика.

ама имам микротик нужно ли е да ползвам репотека

това с WDS AP го пробвах т.е това беше първото което направих поне така е по дебелите книги но не щяха да работят случва се следното вариянт ns2 не вижда 192.168.2.1 въпреки че индикира че е вързан с ns1

единствената комбинация която работи е ns1 -> AP NS2 -> da e client bridge лошото е че работи както гореописания начин

Споерд мен има някакъв конфликт между ддврт и микротик самото ддврт има опция за микротик съвместимост обаче като я включа нещата стават още по зле - на всеки 30 пакета вкара по един таймаут.

Другото което пробвах е с един рутер линксис с оригиналния си софтуер ликсис вързан след микротика и цялата система работи добре

качих на линксиса ДДВРТ ликсиса

когато линксиса с ДДВРТ  е сам без да има микротик  цялата постановка работи Добре

когато сложа в началото миркротик, след него линксиса (с ДДВРТ),после ns1->ns2  тогава NS1 се държи като NS2 от горната постановка (първия ми пост) т.е клиентите на NS1 виждат микротика но не могат да излязат от него с NS2 е същото 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах оригиналния софтуер щото имаше свойствот като работи известно време да се рестартирва и да забива устройствата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така ето какво "Предавам се"

направих следното

оствих ДДВРТ на NS1

na NS2 върнах оригиналния софтуер убнт v.3.5 и о чудо сега пак всичкоо работи добре т.е клиентите които се закачат на ns2 имат интернет.

яд ме е че не можах да го настроя и на двете ДДВРТ да работи тази постановка. как ли не го въртях не и не :)

Хубавото на ДДВРТ е че е по стабилно ама кво да се прави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубавото на ДДВРТ е че е по стабилно ама кво да се прави

;) Кое му е по-стабилното , а кое в 5.3 на UBNT  е нестабилното :)

Светни ме, та и аз да вадим парите за лиценциите!

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.