Jump to content

FGS-2924R Като CoreSwitch


Recommended Posts

еми аз ползвам на едно място такъв но трафика все още не надвишава пиково 200мб

понякога с мултикаст забива мултикаста кам някой порт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мене мултикаста не ме касае, ама ми трябва за трафик към 1.5-2G

Те по спецификация го дават 48G да прекарва, ако 4 минават спокойно ... на таз цена берекет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суича за агрегиращ става - държи към 500 човека. При тестове докара към 5-6Gbps за няколко часа (такъв беше теста). Разбира се, Броя пакети беше под 50,000 и с изключен uTP на utorrent. Мултикастите наистина са му малко мъчни, а OSPF-а го филтрира много странно.

За да бъде Core суич няма да му гласувам доверие, но може да се ползва като разширителен (SFP<>RJ45) на добър L3 суич (ако се гони цена за L3 - Dell 6224  за под 1400$ в USA с small-business отстъпка в dell.com или нещо от ebay).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледай Dell PowerConnect 6224F - добра цена в dell.com, а в ebay понякога се намира за 500-600$

Dell 6224F

20 SFP slots for fiber or copper media support

4 combo ports for copper or SFP media support

10 Gigabit Ethernet uplink modules (optional)

48Gbps Stacking module (optional)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Лично аз от тич брадати еврей - няма да взема нищо, дори да ми го дават и без пари.

Каквото и да съм взел от тях - винаги има проблеми.

Кабел съм взимал - на 60 метра суитчовете не се връзват.

Медияконверторите им работиха 6-8 месеца. После ги смених всичките 20 комплекта.

Прехвалените ръбита - от 7 бройки, 2 работят като хората, без да забиват или да им спира мултикаста. Дори и без IGMP пуснато, пак мултикаста им спира.

Да не говорим, че цените им са в долари, което е забранено в БГ. Ако отидеш да пазаруваш - курса им е като лондонската борса. Ако плащая в долари - снимат ти ги, недай си боже да ги преметнеш. Освен това в магазина им има само номерца, без да има обявени цени, което също е забранено по ЗЗП.

Абе еврейска му работа.

Невиждам как да се доверя на такъв партньор.

Има далеч по-добри решени от това което тия предлагат. Погледни примерно Zyxel 3012F.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.