Jump to content

СПЛАЙСЕР

ANDONOV

Recommended Posts

Искам да питам някой купувал ли е нещо от http://www.alitester.com/Shipping.html който предлагат сплайсери и оптични аксесоари. Пазарил ли е нещо от китайски или американски саит подобни неща и дали е имал проблеми

• 8 months later...

Саита е хубав има и хубави неща,но замисли се малко ако трябва да дадеш примерно за "китаец" 3500-3800$ с още 200$ доставка + мито ,излизаш на около 7000 лв.,за тези пари можеш да си намериш и в БГ марков сплаисър.Да не говорим за Фител и Фуджикура,цените тук са по достъпни

• 4 weeks later...

Да не спамя темата,но не съм на мнение че Фуджикурата е наи добрата машина,но ако погледнем съотношение :цена - качество ,съм съгласен

Здравейте колеги, да попитам някой имал ли е опит с Fusion Splicer DVP-730, резервни електроди, оптичен нож, Li- battery .Ще върши ли работа?

Поздрави,

Деян Димитров

Здравейте колеги, да попитам някой имал ли е опит с Fusion Splicer DVP-730, резервни електроди, оптичен нож, Li- battery .Ще върши ли работа?

Здравеи,4 години ползвам такъв (служебен) ,прави лоши заварки,в повечето случаи ако режеш влакната с хубав нож заварката става добре,но ножа които е в комплекта не става за нищо,иначе батериата кара около 100 тина заварки издържлива е,електроди желателно е да се сменят на 1000 заварки,има ги в ebay.com ,не са много скъпи,ако ще правиш къси трасета на медия конвертори ,става,но ако трябва да "цедиш" всяко децибелче няма да ти свърши работа,ако го намериш за 3-4к взимаи го,даже и аз бих си купил.Иначе цената му от китаи е 3500$ с доставка + мито тук в БГ ~6000.Ако друго те интересува за тях питаи имам опит.

• 6 months later...
  • 2 years later...

здравейте колеги,

дайте мнение за добър китайски сплайсер - горе долу да е читав

благодаря

• 3 weeks later...

DVP-730 не е лош, но все пак е китайски... За още някои лев отиваш на много по-добър вариант - корейските...

DVP-730 не е лош, но все пак е китайски... За още някои лев отиваш на много по-добър вариант - корейските...

Това е сплайсер със собствен характер, отнема около час да го подготвиш за работа, летен-зимен сезон, нагласиш ли го се справя за цената си, ножа в комплекта му е ТРАГЕДИЯ.

…Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарни...те. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо… К. Иречек,

Аз не казвам, че е хубав... точно обратното - не го препоръчвам на никой, но за жалост повечето хора искат най-евтиното, а сплайсьорите им да се оправят.

здравейте колеги,

сдобих се с kl500e  - jilong. първия сплайс мина отлично - стискайте палци. ще пиша как се държи в работна среда

поздрави

• Administrator

Направи  няколко заварки  и тествай с рефлектометър там е истината :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Не знам защо, обаче китайските продължават да не ми вдъхват доверие.  След разговори с поне 10 китаеца миналата седмица, когато ги питаш какви са резултатите, които се отчитат след измерване с рефлектометър, започват да се чувстват некомфортно и се опитват да избягват подобен тип въпроси.