Jump to content

Домашен рутер при клиент иииии покритие


¤ DJ69 ¤ (ツ) ¤

Recommended Posts

Днеска за втори път срещам подобна аномалия. Схемата е следната лан влиза в апартамента към домашен рутер от там има 1-2 лаптопа. При първия случай какво ли не сложих за рутер ама на 2рия метър нямаше хала и за WEB! За скорости дори и не говоря.. в момента въпросния го грея с 2 АП та + 17дБ и съм 4 тия ISP който се е пробвал и 1 вия който е останал с този клиент или по скоро обратното :) .

Но сега картинката каква е пак си има рутер и около 80 квадрата апартамент (тухла) на едно място има гипсокартон.. където е всъщност зора. Ефира е учудващо чист, рутера е с 5дБ антена и излъчва до 100mW. Но лаптоите ( няколко марки/модели са пробвани) се закачат но до там после до като отворят една страница може да ти стане лошо. Пинга е от 1-2-10 до "time out". Днес им сложихме поредния и пак е зле! Замислям се да тествам на 5GHz как ще е но за момента е просто идея...  Някакви впечетления от ваша страна ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво е напрежението по контактите и след това изключвай едно по едно всичко от контакта. И микровълновата..  :)

И аз съм имал подобен проблем, но не постоянно. И до сега не знам от какво е. Просто идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Ефира е учудващо чист, рутера е с 5дБ антена и излъчва до 100mW.

:) как провери дали е чист ефира, нали знаете че са на мода китайските заглушители :) да не живее някой "бизнесмен" на близо.

требе ти спектъра да видиш , може да го направиш с локо м2, ако са като локо м5 трябва да поддържат AIr View, нещо такова ..

post-13-130900729157_thumb.jpg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гледах колко АП та има на канал. Има само 3 което си е направо смешно.. в нас със телефона хващам 25 вътре в стаята, а с лаптопа съм стигал над 100 като съм на терасата. Пробвах на 5GHz и е още по зле... Ако разделя апартамента мислено на 3 някъде около 60% от апартамента работи коректно и от там на татък вече е много зле не зависимо дали е и на B стандарта само сложен рутера. Пробвах с няколко марки и модели и общо взето нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

За всяко нещо си има причина, трябва да анализираш нещата повечко :), ако не, по добре му сложи още един рутер и си гледай кефа.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.