Jump to content

Lan мрежа проблем


Recommended Posts

Здравейте нуждая се от малко помощ.

Изградих си лан мрежа между два компютъра с кросов кабел, за споделяне на интернет и устройства. При инсталирането на на мрежата на двата компютъра всичко си беше наред. Интернета си работеше, както и можеше да си влизаш в споделените дялове на двете пс-та.

Но на следващият ден когато се опитах да влезна от единият компютър в устройствата на другият ми каза че нямам права и да се обърна към администратора на мрежата, пробвах съответно и от 2-пс и там същото, само интернета си работеше нормално.

Двата  компютъра са с инсталирани ХР - SP 3.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първия въпрос.

В една работна група са шернати са съответните дялове.

На втория въпрос.

Да няма лимит за темите в различни форуми.

Принципно в колкото си искам - важна е да намеря решение на проблема.

Малко ми е смешен този въпрос, все едно да те питам- Ти в колко форума си се регистрирал - ясно в колкото си искаш.

/Без лоши чувства - не ме разбирай по грешно/.

Благодаря за заинтересоваността все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основния ти нет с PPPoE ли е, какви настройки си писал на втората LAN на основното PC, какви настройки си писал на LAN-a на второто PC??? Щом имаш нет, значи проблема е при шаването, пробвай да повториш цялата процедура отначало...  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Погледни си защитната стена

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Значи махнах защитните стени проблема си остана.

Повторих цялата процедура с ново име на мрежата, интернета - няма проблем при споделянето. Когато проверя мрежата двата компютъра се виждат но като се опитам да отворя съответно другият компютър от мрежата ми дава че нямам права да се обърна към администратора.

Първият път като направих мрежа и всичко си беше на ред имам спомен, че инсталирах  програмата  UltraVNC след което мисля че се появи проблема, но я деинстлирах но проблема остана.

Интернета ми и на blizo с лан кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно ...

Искаш да кажеш, че имаш интернет до единия комп и с кабел от другата лан карта го споделяш с втория. За да има интернет на втория, трябва да е включен първия. Понеже си споделил папки на единия комп, искаш да ги отваряш и от другия. Тъй като ХР се прави на велика система и най-вече на сървър, винаги има проблеми. Сещам се, че за подобен проблем исках помощ от виндос бг. Съдействаха ми каквото можаха, защото при мен всичко си е легално :). Даже пращаха някакви конфигурационни файлове от моя комп за анализ в хамерика, но проблема въпреки всичко си стоеше - връзката между два компа не се осъществяваше и ме подканяше да се обърна към администратора, в случая - към мен самия. Накрая ми писна и реших да преинсталирам единия комп. Тогава пък излезе друг проблем - не можеше да се преинсталира, пак нещо пречеше. Пак телефони, пак разправии, не се оправя и това е!

Накрая смених едната клавиатура, защото единия бутон задържаше и всичко си дойде намясто! Преисталирах виндоса, дадох му обикновено споделяне и проблемите изчезнаха!

Та от опит знам, че е трудно да търсиш проблем в софтуера, ако ти е калпав хардуера!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно ...

По принцип не ми се пишат глупости, ама има едно друго решение- отиваш на гарата, пренасяш малко торби цимент и си купуваш едно рутерче, по-на далавера ми изглежда :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.