Jump to content

Някой няма ли залежаващи Cisco-та от новите? Да ги върже за лабораторни цели


NetworkPro

Recommended Posts

Някой няма ли залежаващи Cisco-та от новите? Да ги върже за лабораторни цели малко.

Да се конектваме да ръчкаме разни конфигурацийки по сценарии от различни упражнения.

:)

Щото иначе пък ако тръгнем да събираме пари за лабораторна техника ще е много скъпо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не върши работа, далеч е от реалността.

Има и други симулатори и емулатори.

Трябва си желязо, като ще се бъгва, да се бъгва по реален начин.

То това му е 60% от ученето - да знаеш как се бъгва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти изпратя последния IOS, които върви на платформа 7200 на GNS-a.

На практика почти всичко може да се тества. Компютъра ти може да стане сиско рутер и да го закачиш в съвсем реални условия.

Може би само Voice лабовете няма да станат, щото не знам как ще се инсталира CME на GNS3.

Ще ми е интересно да си споделяме лабове и да тестваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно ...
  • 3 weeks later...

Незнам дали ви е известно, но няма никакъв начин да се симулира или емулира switch. Единствено Packet Tracer, но той симулира при това много ограничено!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно ...
  • 9 месеца по-късно ...

Инсталирах си GNS3, имам и IOS-ите за всички платформи,/не знам дали се намират лесно/,свалих ги от един индийски сайт, но не мога да го подкарам тоя емулатор, иначе е страхотен.Разглеждам му подробно инструкциите от сайта на GNS3,пробвам примерно с 2600 платформа, уж тръгва , но после дава грешка/може би защото RAM-а ми е само 1GB/.

Много ми трябва защото завършвам Cisco академия и си правя всичко възможно на Packet Tracer-a,но той горкия е много ограничен относно CCNP- горното ниво/ да не говорим кви простотии и бъгове има относно OSPF/Толкова много команди не разпознава че направо е ужас.....Клегата Diogen e прав за 7200 платформата.там просто рутер 7200 го превръщаш

във Frame Relay Switch и си го конфигурираш спокойно/ Tracer-a го симулира но ..знаете как/ .GNS3 в комбинация със VMWare машина е страхотен дори за CCIE.Бих платил на човек/съвсем чистосърдечно/ ако може да ми подкара това чудо, щото толкова занания натрупах и книги изчетох ,а не мога да си правя лабове ,че умирам от яд.

Да, хубаво е да се работи с живи Cisco суичове и рутери, но нямам. Ако някой може да помогне имейла ми е :

javor_ks@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.