Jump to content

WI-FI и Многоо бетон

snaketnn

Recommended Posts

Здравейте, колеги. работя в един хотел, от бившите балкан турист, има многооо бетон..... Шефовете искат от мене WI-FI и трябва да го осигуря, иначе... пътя, а е криза... Комплекса е на 4 етажа, дължината е около 150 метра. Стайте се разположени от двете страни на коридора. Пробрах да слагам TPLINK  wr941nd на всеки 30 метра, има ефект, но един такъв 70лвХ5на етаж по 4 етажа....скъпо.

МОЛЯ, МОЛЯ дайте някаква идея как да се справя, дайте идеи за оборудване  и цени, защото е положението е тежко...

Клиенти ... много, стигат до 150-200 човека.. N-kite съм го ограничил на 130мбит

Мисията невъзможна. Просто няма как да стане особено качествено. Фарадеевите кафези най-добре стават с кабел и розетка във всяка стая. Бил съм в няколко подобни хотела и имането на wireless беше до такава степен изнервящо, че си минавах на варианта Mentel.

Да това имам в предвид, арматура и бетон колкото ти душа сака, даже и в повече....

Неискам да е бързо, но да става за работа, чат и сърф. Няма да се свалят торенти, все пак хората са на почивка или на работа, не са дошли да висят в нета...

повярвай ми все ще се намери някой идиот дето ще тегли по добре един борд с хотспот да им ограничиш спеед-а

За ограничаване ще мисля после. Винаги има вариант, работата е да се направи Wi-FI то. Имам възможност да монтирам устройства( антени) извън хотела... Това дали няма да помогне,

има вариант от вънка да облъчиш всяка страна на хотела :)

Я кажи стените който са от стаята към коридорите и те ли са толкова дебели ?

да добавя към мойто мнение имам предвид да облъчиш от вънка с борд и секторна антена

Тези, стени който съм към коридора са доста тънки.

Дам, и моята идея е ако може нещо отвън да се измисли....

hot1g.jpg

ето за това става въпрос.

С червено е корпуса, който трябва да ма нет, а със зелено е мястото където мога спокойно да сложа каквито и да е антени