Jump to content

ALCOMA vs MOTOROLA

progressive

Recommended Posts

Здравейте,ако има колеги който са запознати с продуктите на тези две фирми нека споделим малко мнения,решил съ да копувам Релеика на АЛКОМА, в момента при мене има тестово оборудване на 5Гхц линка е 23,5 км. с 60 см. антени сигнала е -60/-62 линка носи без проблем 92 дау. и 50-60 ъп. двете устройства са закачени на 100 Мб 64 QAM 28 Мхц лента. работи от няколко дена за сега всичко е ок.

Но ако има колеги запознати с тази материя нека споделят какво мислят по вапроса.

• Administrator

смяташ цена на мегабит пренос и избираш, имай предвид при моторола PTP600(ако нея имаш предвид) ако се върже на 300мбит това е халф дуплекс демек 150/150мбит фулл (може и 180 /120 и т.н.) като надеждност мисля са на едно ниво.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Какво става когато има Wi-Fi линк на тази честота? Wi-Fi оборудването си няма понятие че там има нещо. Какво се случва със сигнала и качеството на релейката в ISM банда?

• Administrator

каквото и с всяко радио :) става боза

• Like 1

• Administrator

А как ще разбере собственика на таз релейка в ISM че някой се намесва не честотата ?

що задаваш риторични въпроси :) според теб как може да бъде направено известяване

На 5 ли е.. Не ми го фали! Лично мое мнение ако се дават пари да се дават МНОГО И КАЧЕСТВЕНО.

Другия вариант е да не се дават никви. По-добре си купи кола или друго. money for nothing що викаше Mark Knopfler ^^

За колата си прав,ама какво да се прави че тази точка която имаме е с Н-стандарт и носи до към 90 Мбит,ама трябва нещо поне 200 да се откарат алтернативата за момента е само про. линк и затова питам за мнения.

иначе сто се однася за CCQ при АЛКОМАТА е СНР  и е до 25.5 оделно сила на получен и изпратен сигнал и качество на сигнала в от о% до 100%.

От алкома казват че техните релеика full duplex до момента на тестове показва горедолу казаното от тях малко са капризни към шум,ма какво да се прави засега това е алтернативата.

Велин можеш ли да микажиш цени за МОТОРОЛА ПТП 600.

те не са ли МИМО,Алкомата е само на една пол.,има разлика.

23km можеш и на 11ghz. Според зависи категорията на областа може да минеш и тънко, а може и да не е толкова тънко. Ще трябва и по-големи чинии. На 5ghz пускането на квото и да е е безмислено освен 50-60 клиента макс. Иначе получаваш решение работещо сега, но не и утре. Приемаме, че закараш 200. Ок всичко е наред. Утре пристигам аз и пускам 2 микротика и бутам 100/30. Да кажем взимам 30 клиента. Отделно пускам още 5-6 линка за по-бързо влизане на пазара и нет-а ми стига. Даже и остава. Ти получаваш шум в индустриални количества и никва алтернатива да промениш нещата ^^

Това си е реална постановка. За 23км може и да ти дадат 7ghz. Това е най-добрата и дуракоустойчива честота за средни и дълги линкове. Влияние от нищо няма.

Такае много истина казваш,за разтоянието тестваме го на толкова иначе е за линк който е на 32,8 км.,проблема е че няма място за още антени иначе слагам още един Н-стандарт и ми стават 2х90=180Мбт и ми стига ама еи на няма какда стане.

Сподели нещо за продукти на моторола.

В нашите условия не работят. Много са маймуните на клона. Алкома имат някаква много странна насоченост на продуктовите линии. Все пак ако избора трябва да е между тях и моторолите предполагам са по-добрия избор.

• Administrator

е алкомата е по -  ново оборудване от тези мотороли, относно цените моторола  когато се продаваше като нова струваше по скъпо от алкомата :) ама втора ръка е доста по евтина

гогле какво намери само че модулацията в случая е 16QAM а стига до 256 на 30мхц лента

Алокмата излиза кам 10к евро,за моторола незнам,от алкома казват на 5 Гхц 311 fullduplex при лента 56 Мхц и 128QAM.