Jump to content

ALCOMA vs MOTOROLA


progressive

Recommended Posts

Здравейте,ако има колеги който са запознати с продуктите на тези две фирми нека споделим малко мнения,решил съ да копувам Релеика на АЛКОМА, в момента при мене има тестово оборудване на 5Гхц линка е 23,5 км. с 60 см. антени сигнала е -60/-62 линка носи без проблем 92 дау. и 50-60 ъп. двете устройства са закачени на 100 Мб 64 QAM 28 Мхц лента. работи от няколко дена за сега всичко е ок.

Но ако има колеги запознати с тази материя нека споделят какво мислят по вапроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

смяташ цена на мегабит пренос и избираш, имай предвид при моторола PTP600(ако нея имаш предвид) ако се върже на 300мбит това е халф дуплекс демек 150/150мбит фулл (може и 180 /120 и т.н.) като надеждност мисля са на едно ниво.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво става когато има Wi-Fi линк на тази честота? Wi-Fi оборудването си няма понятие че там има нещо. Какво се случва със сигнала и качеството на релейката в ISM банда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

каквото и с всяко радио :) става боза

  • Харесай 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

А как ще разбере собственика на таз релейка в ISM че някой се намесва не честотата ?

що задаваш риторични въпроси :) според теб как може да бъде направено известяване

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5 ли е.. Не ми го фали! Лично мое мнение ако се дават пари да се дават МНОГО И КАЧЕСТВЕНО.

Другия вариант е да не се дават никви. По-добре си купи кола или друго. money for nothing що викаше Mark Knopfler ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колата си прав,ама какво да се прави че тази точка която имаме е с Н-стандарт и носи до към 90 Мбит,ама трябва нещо поне 200 да се откарат алтернативата за момента е само про. линк и затова питам за мнения.

иначе сто се однася за CCQ при АЛКОМАТА е СНР  и е до 25.5 оделно сила на получен и изпратен сигнал и качество на сигнала в от о% до 100%.

От алкома казват че техните релеика full duplex до момента на тестове показва горедолу казаното от тях малко са капризни към шум,ма какво да се прави засега това е алтернативата.

Велин можеш ли да микажиш цени за МОТОРОЛА ПТП 600.

те не са ли МИМО,Алкомата е само на една пол.,има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23km можеш и на 11ghz. Според зависи категорията на областа може да минеш и тънко, а може и да не е толкова тънко. Ще трябва и по-големи чинии. На 5ghz пускането на квото и да е е безмислено освен 50-60 клиента макс. Иначе получаваш решение работещо сега, но не и утре. Приемаме, че закараш 200. Ок всичко е наред. Утре пристигам аз и пускам 2 микротика и бутам 100/30. Да кажем взимам 30 клиента. Отделно пускам още 5-6 линка за по-бързо влизане на пазара и нет-а ми стига. Даже и остава. Ти получаваш шум в индустриални количества и никва алтернатива да промениш нещата ^^

Това си е реална постановка. За 23км може и да ти дадат 7ghz. Това е най-добрата и дуракоустойчива честота за средни и дълги линкове. Влияние от нищо няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такае много истина казваш,за разтоянието тестваме го на толкова иначе е за линк който е на 32,8 км.,проблема е че няма място за още антени иначе слагам още един Н-стандарт и ми стават 2х90=180Мбт и ми стига ама еи на няма какда стане.

Сподели нещо за продукти на моторола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нашите условия не работят. Много са маймуните на клона. Алкома имат някаква много странна насоченост на продуктовите линии. Все пак ако избора трябва да е между тях и моторолите предполагам са по-добрия избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

е алкомата е по -  ново оборудване от тези мотороли, относно цените моторола  когато се продаваше като нова струваше по скъпо от алкомата :) ама втора ръка е доста по евтина

гогле какво намери само че модулацията в случая е 16QAM а стига до 256 на 30мхц лента

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.