Jump to content

Мрежа в офис, как?


Recommended Posts

Е то беше хубаво първо да се каже бюджет.. Предпочитания към решения и етк. Може с линукс, може с МТ, може с cisco..  Лично аз твърдо бих ги набил в vlan per user. Твърдо заключени по мак-порт и хотспот за wireless-a.

Ако няма бюджет по-добре да не се пипа. Още повече, че явно някакси работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Задачката си можеш да си я решиш и с наличния  TL-WR841N, трабва си малко познания за целта обаче.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задачката си можеш да си я решиш и с наличния  TL-WR841N, трабва си малко познания за целта обаче.

Именно още в началото писах, че се обръщам към лица, които са на ТИ с тия работи.  Само с тоя рутер ми се струва че няма да постигна това, което съм намислил,

а именно това да ги огранича по скорост, и по МАК в лана... Освен да го излъжа да препраща DHCP на микротика и по лана и по уаерлеса (т.е. да е рипитър), но това може да

стане ако беше "ND" серия...

Просто исках да разбера какво ще е мнението на по-компетентните в тая област, исказаха се, за което отново им благодаря.

Е то беше хубаво първо да се каже бюджет..

Ако няма бюджет по-добре да не се пипа. Още повече, че явно някакси работи.

Миле, бюджета е голям, но нали се сещаш - колкото повече имаш, толкова повече ти свиди. Шефовете за глупости дават пари, но за важни работи...  :)

Ще се опитам да направя нещо (не че някой ще го оцени), пък ако не стане ще си кажа голямата дума и да се оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата kokaracha най-вероятно имаше предвид да се флашне рутера с operwrt и така да се направи. Един въпрос само ( не си длъжен да отговаряш естествено ).

Сам каза, че шефовете ти няма да го оценят и дават пари за глупост ( до болка позната картинка ) . Защо тогава си вреш таралеж в гащите? После ще се получи подадох си пръста, отхапа ми ръката ?!?!

Щом са такива и не оценяват това което се опитваш да направиш защо им правиш "евала" според мен такива хора не заслужават!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно съм съгласен "не заслужават", но немога да гледам нещо да се "мъчи" да работи, вместо да си работи "перфектно".

Аз наследих отгоросностите на предишния, който отговаряше за всичко това, но не и заплатата му. Просто ми е тръпка, незнам дали ме разбираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен. Преди 8-9 години работех в една подобна компания. Естествено покрай другите ми задължения поех и странични. Точно както и ти. Покрай новите не успявах да си свърша основните задължения, вечер четях като луд и едвам ставах. Резултата беше, че ми писна и напуснах.

По този повод. В казармата и на работа "по желание и до кенеф не се ходи". Ако те натоварят със задачата я изпълняваш. Варианта "един по желание" носи само проблеми, които освен всичко друго не се и плащат.

едит: Също така бъди готов да се изпокараш с колеги, секретарки, счетоводителки и прочие лайна. Мрежа с контрол се прави САМО ОТ ЧОВЕК НАЗНАЧЕН НА ДЛЪЖНОСТ АДМИНИСТРАТОР. Той благодаря не пие и не пуши. Носят му се кифли, кафета и се черпи бонбони. За индивидуалните решения "ама не мога да чатя" защото на него му се плаща за да не позволява да чати.. Само web и поща. Другото дроп! ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миле, пусни си тото белким спечелиш  ;D Точно така и става, поради страничната работа немога да си свърша основната и на моменти ми писва и си викам "кво ли търся тука".

Колегата DJ69 също е прав, вече ми се качиха на главата... Просто ти казват направи това, направи онова, и не те питат дали имаш да вършиш нещо. Те са трима и всеки като те натовари с нещо и ...

Както и да е, доста отклонихме темата  :) благодаря ви за съдействието момчета. Радвам се че има знаещи, които не си крият знанията, а ги споделят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи за всеки офис по един SG2109WEB ако ви е свит бюджета. Натикай ги във vlan-и юзерите. Развържи ги на mikrotik-a vlan-ите. Натикай всички vlan-и в бридж.. Пиши правилата на бриджа. Това за локалката е най-бързо и сравнително евтино. Може да го обосновеш с "ъпгрейд към гигабит" и му сложи едно време на въвеждане 2 месеца. Така ще си свободен да го направиш за 3 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-чистия вариант е да си видиш колко ти е бюджета, след това си харесваш някой колега от форума, даваш му 1/2 да ти настрои всичко и за 2 часа си готов.

"Лесно, просто, вкусно" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.