Jump to content

Помощ за R52nM


Recommended Posts

Здравейте колеги,

днес се опитах да пусна линк на 6км с антени 60см и R5nm карти. Оказа се пълен провал.Положението е следното линка се закача на 160-216 мб със около 65% CCQ при сигнал - 57 - 60 . Опитах какво ли не по настройките на софтуера смяна на канали на NV2 сменях cell radiusa и доста други неща, но нещата са пълна боза. При тест при усложие, че се е закачило на 216мб при 65%CCQ минават между 21и 59 мб, но обикновенно клони към по-ниското. Ползвам двуполиризационни облъчватели от антени.нет на уж всичко би трябвало да е ОК, ама уви не. Нервите ми се изтъниха от сутринта го мъча. Версията на софтуера е 5.0rc10 на PC със 512mb ram i 2.4 GHz CPU. Моля помагайте, че ми е доста важен линк и положението е натопорчено.

post-564-130900729121_thumb.jpg

post-564-130900729128_thumb.jpg

post-564-130900729134_thumb.jpg

post-564-130900729141_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

не че нещо ама до сега пускал ли си облъчвател с двойна поляризация?

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ами малко са колегите от форума които са го правили а си има важни особености без които линка няма да ти тръгне, пробвай първо да пуснеш линка само на единия канал и след това пускай втория.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй,тъй.... Ами Шеки е абсолютно прав-виж сега,първото за което се сещам е,че двуполярните облъчватели са два вида-такива за бондинг(тоест за две честоти евентуално за хоризонтал и вертикал-там се налага нещо наречено калибровка ;D )и такива предназначени за N стандарт.Та-не е ясно ти какви си напазарил :)

btw-Не съм ползвал облъчватели на Антени.нет-за антените им имам най-високо мнение-така,че можеше да питаш Явор тези които си взел точно какви са-на мен точно там ми се вижда дерта :)

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и на мен там ми се въртеше днес, но говорих с Явор и той ми отговори, че не би трябвало да има проблем с облъчвателите, защото работели на голям диапазон, но би било напълно възможно едната поляризация да заглушава другата. Което нещо ми се строри като търговски трик. Не ми стана ясно как ще работят без проблем пък в същото време едната поляризация ще заглушава другата. А евентуално да ме посъветваш от къде да си взема читави двуполиризационни облъчватели или да търся вариант с 2 антени. Във видеомакс гледах едни облъчватели, ама те от платина ли са правени 110$ без ДДС за единият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Нещо явно бъркам, защото при мен има само опция за настройка на един канал.

RX и TX chains 0 и 1 търси

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де от там се пускат и спират двата "канала" на двете поляризации.

@Hartman какви са тия облъчватели за N ? Къде се продават такива? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да това мисля че съм го направил правилно. Във screen2 се вижда

май  не ми разбра мисълта, писах само за единия канал да пробваш 0 или 1

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават колко да си намери човек работа за 2-3 дни. Да псува и да търси верния грамаж. Пробвал съм видеомакските, антени.нет и още някакво изделие и нито един не ми свърши работа. За сметка на това загубих около седмица от живота си. Тествани са на отдавна неработещ линк на 4.3км (просто антените и бордовете си седяха и само заменяхме облъчватели). В доста зашумено място. Дори не бяха близо до истината. На различни честоти за бондинг горе-доло ставаха при 500-600мхз разлика между линковете, но при сериозен трафик шума им разказваше играта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Добре бе звяр аз имам същия проблем ,,

и аз съм с двоен облъчвател от антени.нет

досега ползвах ма6ина с R52H карта на 15 мощност и си карах 50-54 мб с 0-1 ms пинг

позлвах 1-та поляризация оба4е.

сега взех, R52n-M и ми дава сущите работи като на теб. пинга ми се къса да играе. закача се 162/300 tx/rx от към ап-то .

трябва ръчно да режа реитовете 4е да ми дигне ccq над 95%.

растоянито е 18 км.  120 антена към 60 см.

сега съм с 411АН бордове с тея карти и незнам кво да правя .. довечера ще пусна само през единият chain да върви трафика .

пробвах доста варианти , ама тоя пинг мърда като луд, сумати канали превъртях,, раейтовете играят , сички кабели смених, само облъчвателите. да не се окажат те. дерта.

май с 4 антени, 2х2 ще требе се прави . ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.