Jump to content
  • 0

проблем с бондинг?

kiril11
 Share

Question

Добър вечер имам следния проблем имам линк с 1 хоп

мк--мк-лан кабел-мк---мк

направен е с бондинг и с реални ип адреси,бондинг-а е с вдс и имам следния проблем на 1вия и 2риа микриток се логвам без проблем но на 3тия и 4тия понякога ме пуска понякога не... ип адресите съм ги сложил на бриджа.

12 answers to this question

Recommended Posts

• 0

баланс rr, като в slaves са ми аднати 2та wlana а в бридж са лан картата и бондинга

• 0

Дай наи добре screen, че трудно те разбирам

• 0

Тази конфигурация пък от кога е работеща?

Явно си минал по пътя на най-малкото съпротивление. Щом си с "реални" ип-та не е ли по-добре да се направи L3 баланс с ospf или bgp? Поне клиентите няма да имат проблеми с отварянето на сайтове, каквито определено ще имат с използваното решение.

• 0

питах за конкретния случей някой дали може да помогне, да има и bgp но на мен ме интересуваше проблема който имам а не идеи как да го направа по добре в тоя дух ще стигнем и до оптика, все пак благодаря за вниманието.

• 0

На мен ми е интересно какъв е смисъла тогава от тези ип-та? Ако ми дадеш разумно обяснение за използването на трансперант бридге с "реални" ип-та ще ти бъда много благодарен. В случая проблема ти вероятно е от бондинга на wds-ите. Направи го с eoip-та.

пп бтв всяко от решенията си има недостатък. round robin пък е с прекалено много, но тънки решения за много трафик обикновено са така.

• 0
  • Administrator

Добър вечер имам следния проблем имам линк с 1 хоп

мк--мк-лан кабел-мк---мк

направен е с бондинг и с реални ип адреси,бондинг-а е с вдс и имам следния проблем на 1вия и 2риа микриток се логвам без проблем но на 3тия и 4тия понякога ме пуска понякога не... ип адресите съм ги сложил на бриджа.

и аз имам подобно трасе но нямам такъв проблем, в бондинга не ползвам вдс а обикновен стейшън, иначе по принцип ако ми се случи някаде да не мога да се логна към някакъв МТ по мак .. просто си сетвам ип от същата мрежа.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

• 0

wds-a няма проблем с него.

Важното bonding-a да го направиш върху EOIP тунели.

За bgp, ospf ти трябва по силен хард.

Но като цяло ти е нужен PC hard, с бордове идва тясно от към ресурс /CPU/

• 0

бондиг-а ми е направен с wlan :) като не ползвам eoip а ap bridge i  wds station пц-тат са p4 на 2,4.Една и съща конфигурация с тунел и вдс има разлика от 10-15мбс в полза на вдс-а

• 0

Аз не виждам как ще го направиш без EOIP

бондинг-а работи върху ether или EOIP

• 0

Mile пробвал съм не работи.

Бондинг-а e направен да работи върху ether.

Поради тази причина за въздушни линкове използват EOIP тунели.

(Ethernet over IP)

Иначе за какво ще слагам EOIP-тунели, та да товаря допълнително CPU-то. То и без туй бордовете за много мощни ;)

п.с. Някъде бех прочел, че можело върху vlan-ове, но пробваш и нестана за жалост.