Jump to content

Дебрик на WRT160NL с OpenWRT (trunk)


kra4ol4e

Recommended Posts

@NetworkPro: Това не ми е хрумнало като вариант. Иначе тфтп програмката съм я ползвал, за да си оправям старото 54GL. Ще опитам и с този вариант и ще докладвам.

@danielskiii: Може би ще ми реши проблема, но може и да не стане. Хората по форумите си оправят рутера и с кабел от нокия, и с фтди кабел, както и с платка като моята. При мен нито едно не работи. Добре, че вече имам мултицет и успях да открия поне това явление с напрежението по въпросната линия.

За съжаление нямам никакви спомени от физиката в гимназията, а и не ми беше любим предмет, затова не съм на ясно защо по кабела има 3,3V когато не е вързан към RX на рутера и защо пада до 0,2-0,3V когато го вържа. За щастие държавният ми изпит тъкмо мина днес, така че сега почвам да човъркам рутера. ;]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Pri CA-42 trqbva da polzvash 4 kabela.trqbva da vurjesh i cherniq za vcc.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до следното заключение - някъде RX линията на рутера е прецакана. След 100 опита и малка консултация с аудио-телевизионен техник относно загубата на волтажа, след като по проводника има 3.3v, а когато вържа кабела към рутера пада на 0,3, то има нещо нередно по платката. Вероятно някакъв фабричен дефект, защото и преди една година(тогава го ползвах от 2-3 месеца, т.е. беше нов), когато се опитвах да го оправя през серийна конзола, опитите бяха неуспешни. Ако на някой му е мерак да се пробва, да казва, а пък аз почвам да спестявам за нещо по-добро. ;]

@kokaracha: доколкото си спомням от форума на OpenWRT, ca-42 се връзва като ftdi платката - RX, TX, GND.

Благодаря на всички за предложенията и идеите! ;]]]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.