Jump to content

Отопление на параболични антени!!!


fortekn

Recommended Posts

Някой да има идея за подходящо отопление на антените за зимата.Че тук ми създават проблеми като ги навее сняг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде писах по въпроса... на практикер или бриголаж има едни маркучи който са за поставяне във водосточни тръби или под асфалта на гаража примерно за да не се заледява.. Но трябва да имаш 220V !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор
:) отоплението не е никак лесна работа, имам малко опити ама първо да попитам някой реално пробвал ли се е да отоплява или ;D само на теория го караме.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде писах по въпроса... на практикер или бриголаж има едни маркучи който са за поставяне във водосточни тръби или под асфалта на гаража примерно за да не се заледява.. Но трябва да имаш 220V !

220V защо изобщо го казваш като е забранено такова напрежение по антени и кули, 60V това е!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко правило си има изключения. Не знам с какво се занимаваш и т.н. но ако се опиташ да ме убедиш, че мрежите ти са изградени по всички изисквания - няма да успееш по простата причина, че в България така не става за съжаление. Също не съм съгласен, че като е забранено да е 220 на мачти и т.н. Не може да се направи така, че да е безопасно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

:)

а тук: http://www.iceguard.eu/products.html има повече инфо. Колега е слагал такива на наши антени и до момента няма проблем иначе преди сме ги размразява ли с пистолета за горещ въздух...

на чинии за вифи не ми се е налагало да мисля размразяване :) , ако е някъде високо и ветровито просто се слага радом, иначе съм размразявал с 500вата прожектор зад чинията която е офсетова, ако е прекалено близо прожектора боята на чинията прегаря, а нагреватели за подово и подобни  не сам пробвал, освен цената трябва сериозно да се помисли върху закрепването и евентуално да се изолира задната страна за да няма загуби на топлина, все пак тези нагреватели имат някаква особеност, ако са за по големи мощности трябва да имат и терморегулатор някои от тях са с доста ниска температура на работа.

с две думи :) кой за каквото има пари и време, ако не пускате едно циганче с чистачка да търка :)

Не е ли по просто да се сложат антени нямащи нужда от размразяване? Andrew си работят с 10см лед по тях.

Миле :) тука просто няма как да хване сняг

post-13-130900729093_thumb.jpg

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шеки бегай с малките антенки ^^

Да не вадим снимка на 270-ката :)

Стандартите, както и всичко останало в БГ са оставени на ваша съвест. Реално замръзват и andrew. При подходящи условия замръзва всичко, но в условията да бачкате без пари и да доставяте 99.999 малко се поосирате. Аз също :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако малко посмятате ,със съответното сечение кабел и стабилен траф спокойно може да се размрази една паница-антена ,и то със скромните 48V без да има опасност за някой че ще го хване тока.Сега тук един тв.техник ми е дал една схемичка и като я приложа ше покажа резултати от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или просто отрежете от най евтиното домашно подово ако е 50м за 220в то около 15м за 60в и ще получите същата мощност на линеен метър.

тествано така се размразява тръбичката за конденз на климатика само че на 24в и само 5м подово което даже е монтирано в самата трабичка(т.е. под вода). тогава спецялизиран кабел за размразяване в бг неможеше да се намери.

но все пак решението си остава радом защото няма как да размразъш облъчвателя ако той замръзне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.