Jump to content

Оптика с носещо въже от къде?


Intel

Recommended Posts

Предстои ми да купувам оптика (за 4 и 8 влакна става на въпрос) около 6км, ще се пуска изцяло въздушно поради липса на канализация, но където и да попитах все нямаше такава с носещо въже. Някой има ли представа от къде мога да намеря на приемлива цена? Ако не се получи номера ще работя с този (GYXTY 8 влакна с две стоманени носещи въжета, подходящ за директно заравяне в земята и за въздушно полагане без броня) с K311 - обтегач за оптични кабели. Също ще ми трябва и някакъв управляем суич с повечко SFP-та (повече от :).  Надявам се колеги да споделите информация за оптиката и суича.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данимпекса имат.. наскоро взехме 12 влакна с носещо на макари по 2 км. Брониран е и с доста здраво носещо въже, което пак трудно се отделяше от кабела. И аз съм за управляем суич + медия конвертори след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така имаме цяло градче направено с споменатата оптика със две стоманени проволки вземати са от ЕксКом закрепването стана на самото фтп със носещо въже понеже нямаше ток се ползва за това също така и тука http://www.elitcom.com/index.php?lang_id=1&prm=products&prod_cat_id=12

има евтина оптика . Идеята която си я замислил с това  K311 - обтегач за оптични кабели. е добра пробвано е и е добре само повечко аванс ако има дървета ,че да не стане гаф  Не се хвърляи на оптика с носещо няма смисъл ако разтоянията между стълбовете е стандартна 35 метра прави го без носач със опрегачи  Имало е случаи падало е дърво -клон и не мърда е откачи се от стълба ама не се скъса  :)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то става Но колегата гледа да му легне по тънко .  То може 3 въжета да се сложат въпрос на избор  :)

Нещо не си ме разбрал , няма да правим телени мостове за тази оптика става дума директно плагане от стълб до стълб използвам 'собствена'(подобрена) технология за това.

21165207234002286391298216327J9LiDt4wq5reX9HfDlNR.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно ...
  • 9 месеца по-късно ...

Отказах се от носачите почти в самото начало като използвах метода на колегите с перфорираната лента и гумени маркучи. Зимата нямаше никакъв проблем с оптиката без броня, изобщо не мръдна.

Skype: Intel98

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на кого е мрежата но в Девня видях нещо уникално.Върху поцинкована тел със тиксо е укрепен кабел за вътрешно полагане /бял/ с едно влакно Опънато е много - да не кажа голяма дума ама целия град е опасан.Как им оцелява мрежата - тоя кабел няма гел за поемане на надлъжното разширение на влакното.Би трябвало да имат много проблеми по заварките. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно ...

Отказах се от носачите почти в самото начало като използвах метода на колегите с перфорираната лента и гумени маркучи. Зимата нямаше никакъв проблем с оптиката без броня, изобщо не мръдна.

Това с маркуча съм го изтървал, прати снимки/хауту на лична :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.