Jump to content

радио прозрачен материал


Anatoli

Recommended Posts

Здравеите искам да сложа един  НаноБридж М5 в фокуса на 60см паница в момента тази паница е с алуминиев държач и много ме съмнява да е радио  прозрачен, затова ако има човек от форума които може да ме посъветва как да постъпя ще съм му много благодарен,например с този държач http://sat.bg/communicational/index.php?main_page=product_info&products_id=68 дали ще се получи

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

активната част е на върха

изчисляваш къде е фокуса на нанобриджа и по същия начин на новата антена

http://www.satlex.net/bg/fdratio.html

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това упражнение съм го правил вече но тук имаше дупка на паницата и самия държач е пласмасов а  сега ситуацията е следната самия държача на 60см паница  е алуминиев и няма дупка в паницата  ако сложа бриджа в фокуса на 60см паница активната част на бриджа ще се падне точно в самия държача и както знаем облъчвателя на бриджа е малко по различен ,и затова ме интересува този пластмасовия дали ще  ми свърши работа според вас

post-547-130900729062_thumb.jpg

post-547-130900729067_thumb.jpg

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

намерих си подходящ държач  http://sat.bg/communicational/index.php?main_page=product_info&products_id=64

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря 111111 че поне ти искаш да помогнеш  :) , бях го забравил този сайт преди 4-5 месеца като търсих начин как да изчисля фокуса на другата паница ми беше попаднал този сайт наистина много добър калкулатор

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

има и програмки че и формула

имаше някъде и програма за смятане на офсетова антена

какво да се прави тука гледам голяма част сме и сателитни фенове

срещат ни се никовете и по сателитните форуми :)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и аз съм засичал колеги из сателитните форуми  :)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от едната страна е антената която съм постнал по горе а от другата страна си е оригиналната антенка 32см,в снимката (predi), двата бриджа са с оригиналните си антени ,а в снимката (sled1), е 120см от едната страна и оригиналната антенка от другата обаче нещо не е както трябва на снимката се вижда едно разминаване от порядака на 4дб и не знам защо така се получава смятам че е от това че едната антена е с по голямо усилване от другата на първата снимка има разминаване от 1дб което смятам че е нормално

post-547-130900729071_thumb.jpg

post-547-130900729075_thumb.jpg

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

намерих си подходящ държач  http://sat.bg/communicational/index.php?main_page=product_info&products_id=64

аз не мисля че е най - подходящия държач, по добре намери центъра на чинията и я пробий и сложи пвц трба, тези отклонения в децибелите може д са и от държача и от лошо позициониране хоризонтал вертикал

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

с голям чертожен ъгъл се центрира най-точно

и трите носещи трябва да са с еднаква дължина от антената до държача

милиметър отклонение е около 2-3 мм отклонение при 120 см

най-лесно е със стара дълбока руска паница

при нея загубата назад е минимална

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.