Jump to content

Препоръка за линк

dionisy

Recommended Posts

Здравейте,

имам линк на 6км. зад който чрез други линкове съм закачил към 300клиента и около 60мегабита трафик. Линка ми прави проблеми и искам да го сменя. Мислех си за Rocket M5 и Rocket Dish, но не съм сигурен дали ще държи толкова канекции. Дайте ми някаква препоръкакакво да сложа?

Аз имам линк на 6 -7 км с рокети няма дертове стига да си ги настоиш като хората и ефира да е чист .че тука тия от булсат са осра.... всичко и няма почти канали  :( но както вика колегата пробвай с бриджове ако не ти хареса сменяй нищо не губиш  :) А настоящия линк с какво е изграден  ;)

468x60_free.jpg

Сегашният линк е с дъно, Mikrotik и cm9 но нещо ми прави магариии. Явно се претоварва, защото вечер скоростта достига до около 55мбит и линка започва да къса и то интересното е , че не като пингам от едното АП другото няма дроп а като ги пингам от машините след тях има. Другия проблем, е че не мога да сменя картите, защото софтуера е кракнат 2/9.27 и няма да поддържа нови карти. Сякаш ще пробвам с рокет.

кажи какви са пц-тата характеристиките ама щом е x86 е добра машина по-скоро добави по още една карта и една антена от двете страни и направи бондинг ;)

Е за 300 клиента да не пуснеш оптика на тия 6км си е кощунство.

Просто с wireless си има един праг дето или губиш клиенти или нерви.

На 6км NanoBridge работят много зле и не можеш да прекараш каквато и да е читава скорост RocketDish е истината имам 2 линка единия от които е на 14км другия на 28км и прекарват 150 мбит в 2 те посоки.. не се набутвай колега да даваш пари за nanobridgove те реялно стават само за заместител на НаноСтатион към секторна няква... съжелявам че тръгнах да правя единия си линк с nanobridge и сега ще ги сменя с rocketdish...

Е да ама все пак са 300 абоната ние тука на един слагаме нанобридж а камоли на 300 слагай рокети смело и кажи после какво е станало и как се държат макар че много се изписа за тях има теми съм снимки от който може да добиеш  представа  ;)

468x60_free.jpg

е то кат ше са рокети с рокет диш

не е ли по-добре с някой 60-см със двуполярен облъчвател 

борд +cm9

Най добре е ако питаш мен със 2 бр alix2d2  антените  90 ки нета  и ще заспи цената ще е подобна на рокет със диш разлика да има малка

468x60_free.jpg

на единия ми линк имам малко по малко от 300  човека но няма ядове РокетДишовете имат сумати предимства пред цм9 и микротици забиващи и кво ли не... ;) да не говорим че с новия framework има супер много оптимизации, преоритизации и какво ли не още но и както каза един от колегите за 6км разстояние и 300 клиента дърпай оптиката и не се занимавай с глупости :( защото пред всичко рокети микротици антени и глупости си остава безжично трасе :) и ако ефира е дроп и акоо и акоо и акооо... :) за такова малко разстояние оптика и тва е :) всичко останало е излишно

Всеки си е прав за него си един е доволен от едно друг от друго аз 2 ра година чакам за оптика от  общината за това че не става  хоп и копаш и слагаш за някви си 1000 метра очужден терен правят панаири . За това си има алтернативи верно че релеиките вече  са малко назад ама според ситуасията  ;)

468x60_free.jpg