Jump to content

Препоръка за линк


dionisy

Recommended Posts

Здравейте,

имам линк на 6км. зад който чрез други линкове съм закачил към 300клиента и около 60мегабита трафик. Линка ми прави проблеми и искам да го сменя. Мислех си за Rocket M5 и Rocket Dish, но не съм сигурен дали ще държи толкова канекции. Дайте ми някаква препоръкакакво да сложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам линк на 6 -7 км с рокети няма дертове стига да си ги настоиш като хората и ефира да е чист .че тука тия от булсат са осра.... всичко и няма почти канали  :( но както вика колегата пробвай с бриджове ако не ти хареса сменяй нищо не губиш  :) А настоящия линк с какво е изграден  ;)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашният линк е с дъно, Mikrotik и cm9 но нещо ми прави магариии. Явно се претоварва, защото вечер скоростта достига до около 55мбит и линка започва да къса и то интересното е , че не като пингам от едното АП другото няма дроп а като ги пингам от машините след тях има. Другия проблем, е че не мога да сменя картите, защото софтуера е кракнат 2/9.27 и няма да поддържа нови карти. Сякаш ще пробвам с рокет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи какви са пц-тата характеристиките ама щом е x86 е добра машина по-скоро добави по още една карта и една антена от двете страни и направи бондинг ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за 300 клиента да не пуснеш оптика на тия 6км си е кощунство.

Просто с wireless си има един праг дето или губиш клиенти или нерви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 6км NanoBridge работят много зле и не можеш да прекараш каквато и да е читава скорост RocketDish е истината имам 2 линка единия от които е на 14км другия на 28км и прекарват 150 мбит в 2 те посоки.. не се набутвай колега да даваш пари за nanobridgove те реялно стават само за заместител на НаноСтатион към секторна няква... съжелявам че тръгнах да правя единия си линк с nanobridge и сега ще ги сменя с rocketdish...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама все пак са 300 абоната ние тука на един слагаме нанобридж а камоли на 300 слагай рокети смело и кажи после какво е станало и как се държат макар че много се изписа за тях има теми съм снимки от който може да добиеш  представа  ;)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най добре е ако питаш мен със 2 бр alix2d2  антените  90 ки нета  и ще заспи цената ще е подобна на рокет със диш разлика да има малка

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на единия ми линк имам малко по малко от 300  човека но няма ядове РокетДишовете имат сумати предимства пред цм9 и микротици забиващи и кво ли не... ;) да не говорим че с новия framework има супер много оптимизации, преоритизации и какво ли не още но и както каза един от колегите за 6км разстояние и 300 клиента дърпай оптиката и не се занимавай с глупости :( защото пред всичко рокети микротици антени и глупости си остава безжично трасе :) и ако ефира е дроп и акоо и акоо и акооо... :) за такова малко разстояние оптика и тва е :) всичко останало е излишно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си е прав за него си един е доволен от едно друг от друго аз 2 ра година чакам за оптика от  общината за това че не става  хоп и копаш и слагаш за някви си 1000 метра очужден терен правят панаири . За това си има алтернативи верно че релеиките вече  са малко назад ама според ситуасията  ;)

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.