Jump to content

няколко 3G модема на един лаптоп


dtidti

Recommended Posts

Здравейте,

искам да използвам 3-4 3G модема на лаптоп едновременно за по-голям ъплоуд.С каква  програма може да стане това? Май термина за това е bounding или load balancing но аз нищо не разбирам от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Нямаш проблем, ако лаптопа е с линукс (или подобна ОС) . С винбоз  си прецакан - не можеш.

Колко уплоад ти трябва ? та се хвърляш на такова безумно решение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Ами , не виждам проблем дори само с един 3Г модем .  Уплоада държи 3 мбита  почти безпроблемно.

Естествено няма да стриимваш към всичките ти клиенти, а само към рестриимър (прокси).

п.с.

Какво ще кажеш да ти открадна идеята :) . Началството ще ми бъде много признателно , мое и бонус да отпуснат.

Бъзикам се, ако искаш съдействие - бачкам точно в мобилен оператор. В идеята има много хляб,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Я вземи изтрии линка дето си дал, и ако си в София или наблизо, дай да го обсъдим сериозно.

Има начини да се изпълни, дори като отделно устройство (което според мен е по-добрия вариант, отколкото с лаптоп)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тои иска да сиидва, нема да има почти никва разлика вервай ми, BGP-та към чужбина балансирам така , там перпакет друг път  :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Я вземи изтрии линка дето си дал, и ако си в София или наблизо, дай да го обсъдим сериозно.

Има начини да се изпълни, дори като отделно устройство (което според мен е по-добрия вариант, отколкото с лаптоп)

хехе монопола на мобилните оператори пусна ръка и в този форум :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Не иска точно това :) . Иска уплоад само към един ип-адрес .

По отношение на изтриването на поста - идеята на човека е много добра и според мен има пари в нея.

Ако иска ще я прави сам , ако иска - ще се обади за консултация , т.е посъветвах го да изтрие коментара, за да няма после олеле откраднаха ми идеята.  А идеята си е за крадене .......

Тои иска да сиидва, нема да има почти никва разлика вервай ми, BGP-та към чужбина балансирам така , там перпакет друг път  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята важи само при "тарифа неограничен", а такава читава не се предлага на този етап, инак доста са се "сетили" вервай ми  :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Не и ако се реализира със съдействието на оператора.    Не само аз чета тука.... и конкуренцията хвърля поглед чат пат.

По-точно казано - въпрос на пари и маркетинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

и аз търся подобно решение но се търси 2мбитс уплоад в кран случай 1мбит може да свърши работа но под този минимум не трябва да пада, трябва да работи на места кадето няма 3Г покритие и по възможност да работи и в роуминг извън бг

Стефане ако имаш някаква оферта за мен може и на скайп да пишеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.