Jump to content

няколко 3G модема на един лаптоп

dtidti

Recommended Posts

Здравейте,

искам да използвам 3-4 3G модема на лаптоп едновременно за по-голям ъплоуд.С каква  програма може да стане това? Май термина за това е bounding или load balancing но аз нищо не разбирам от това

• Owner

Нямаш проблем, ако лаптопа е с линукс (или подобна ОС) . С винбоз  си прецакан - не можеш.

Колко уплоад ти трябва ? та се хвърляш на такова безумно решение :)

• Owner

Ами , не виждам проблем дори само с един 3Г модем .  Уплоада държи 3 мбита  почти безпроблемно.

Естествено няма да стриимваш към всичките ти клиенти, а само към рестриимър (прокси).

п.с.

Какво ще кажеш да ти открадна идеята :) . Началството ще ми бъде много признателно , мое и бонус да отпуснат.

Бъзикам се, ако искаш съдействие - бачкам точно в мобилен оператор. В идеята има много хляб,

Идеята  да са някалко модема е дори и единия да прекъсне трафика да мине през останалите за да няма сривове.

• Owner

Я вземи изтрии линка дето си дал, и ако си в София или наблизо, дай да го обсъдим сериозно.

Има начини да се изпълни, дори като отделно устройство (което според мен е по-добрия вариант, отколкото с лаптоп)

И в бозата може да допишеш статик рутинги, кво и е  :)

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

• Owner

Да, ама я направи per packet load balancing :)

Може и да може де, честно казано не знам.

Тои иска да сиидва, нема да има почти никва разлика вервай ми, BGP-та към чужбина балансирам така , там перпакет друг път  :)

• Administrator

Я вземи изтрии линка дето си дал, и ако си в София или наблизо, дай да го обсъдим сериозно.

Има начини да се изпълни, дори като отделно устройство (което според мен е по-добрия вариант, отколкото с лаптоп)

хехе монопола на мобилните оператори пусна ръка и в този форум :)

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

• Owner

Не иска точно това :) . Иска уплоад само към един ип-адрес .

По отношение на изтриването на поста - идеята на човека е много добра и според мен има пари в нея.

Ако иска ще я прави сам , ако иска - ще се обади за консултация , т.е посъветвах го да изтрие коментара, за да няма после олеле откраднаха ми идеята.  А идеята си е за крадене .......

Тои иска да сиидва, нема да има почти никва разлика вервай ми, BGP-та към чужбина балансирам така , там перпакет друг път  :)

Идеята важи само при "тарифа неограничен", а такава читава не се предлага на този етап, инак доста са се "сетили" вервай ми  :)

• Owner

Не и ако се реализира със съдействието на оператора.    Не само аз чета тука.... и конкуренцията хвърля поглед чат пат.

По-точно казано - въпрос на пари и маркетинг.

• 3 weeks later...

и аз търся подобно решение но се търси 2мбитс уплоад в кран случай 1мбит може да свърши работа но под този минимум не трябва да пада, трябва да работи на места кадето няма 3Г покритие и по възможност да работи и в роуминг извън бг

Стефане ако имаш някаква оферта за мен може и на скайп да пишеш?