Jump to content

ALIX2D2 със какви карти


PcTuninG™

Recommended Posts

Колеги предстой ми да направя линк със ALIX2D2  антени 90-ки на 13 км питането ми е какви карти да избера какви бихте ми препоръчали  :(

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

аликс -а дъвче всичко см9 с 90см ще ти свършат работа

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аликс -а дъвче всичко см9 с 90см ще ти свършат работа

И аз на това съм се спрял като за начало  след време ако реша да правя бондинх може да ги сменя  :(

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

R52Hn. На CM9 има мина времето.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

R52Hn. На CM9 има мина времето.

колега ти слагал ли си как е  :( дали ще се държат добре 

R52hN - 802.11a/b/g/n

R52nM - 802.11a/b/g/n

гледам два модела !

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги предстой ми да направя линк със ALIX2D2  антени 90-ки на 13 км питането ми е какви карти да избера какви бихте ми препоръчали  :(

Златно правило което никога не ме е подвеждало,сложи най-обикновени и евтини радиокарти (примерно  cm10),според разтоянието си подбери големината на антените.Да ме простят колегите които ще почнат да ми представят предимствата на 100,200,600 миливатови карти но не са прави.Прочетете малко книжки за хармоници,радиоразпръскване и честотно препокриване.След това се замислете защо почти целия диапазон в София е зашумен.Четох по форума че крс-то не си гледа работата.Всъщност не те са виновните а ние които злоупотребяваме.

Няма нищо по-добро от Микротика.Само да не ти е у къщата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав даже-да слага 120см чинии и да гони сигнал не от мощност на картата ,а от усилване на антената.Специално цм10 с 2D2 бачка перфектно-имам ги дори работещи на двуполярен облъчвател-никакви дертове.CM 9 за мен са си шит(да ме прощават колегите които ги хвалят)

На въпроса ти-Alix 2D2 имам масово след като изхвърлих РБ боклуците-работи отлично с карти UB5,Xr5,cm10,R52,R52H,SAG20,R52Hn,nortel-за други не се сещам да имам по линковете на тях.Една забележка-UB5-само с версия 3.22(от кракнатите разбира се :( )

Родих се мокър, гладен и гол.Посрещнаха ме с бой, студ и изкуствена храна...От тогава всичко става все по зле...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо Nortel-a кърти. От 5 години имам линк с хоп с тях и само бордовете се подменят. Бяха в началото на PC-та. CM10, 9 или дори TP-link 5-ците работят. Няма оплаквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще заложа на R52Hn със  90-ки  антени за начало и ще пиша какво е станло идната седмица не гоня много трафик за това ще се пробва  :o А самата версия на микротика коя ще ми предложите  :(

468x60_free.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Карта започваща с R не бих купил никога повече. Нортелска (ама няма) или СМ9 , може и TP-link.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно ...

Прав си за картите на Микротик - много горят. При нас остана само една да работи но и нея я чакам всеки един ден да спре:-).

Иначе незнам какво им харесвате на СМ9 толкова  :) . Купихме преди години 4 такива от които 2 спряха да работят още в офиса( сигнала на приемане плуваше )  ;D  другите две се държаха  на трасето където ги монтирахме но и те отлетяха. Дали ние  ги повредихме незнам ама от тогава на такава карта не разчитам :) .

Минахме на  Нортел NТЕ312АА-20дБ досега не ни е предала никъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай продукти на UBNT.

UB5 е перфектен заместител на CM9/CM10.

SR71-15 бута 180Mbps трафик без проблем.

Аликсите са със 100Mbit LAN и не си струва да пускаш N.

Най-добре е да се спреш на UB5+nstreme dual.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.