Jump to content
  • 0

Малко помощ


hmz

Въпрос

Здравейте,

преди няколко дни взех микротик рб450г но имам проблем с настройката :)

настроил съм на адресес ип-то сложил съм правилния мак адрес сложил съм какви ип-та да раздава но не става и не става ...

искам да попитам трябва ли да се направи нещо друго освен да се въведе ип адреса в адресес и дасе сложи правилния мак .

4те прота са бриджнати по дифулт само ethe1 не е чудя се дали няма някъде настройка на днс адрес или нещо подобно ...

Мерси предварително !

Ако има някой желаещ да се свърже с мен по скайп и да ми помогне ще почерпя ;D скайпа ми е n33dweed

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Напиши по подробно какво искаш да направиш, така зададени въпросите ти едва ли ще получиш желания отговор.

Разочарованието от лошото качество, остава дълго след удоволствието от ниската цена..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

искам да настроя рутерборда да имам интернет след него ... и просто не ми се поучава сложил съм ип-то и всичко което ми хрумва съм направил но няма и няма нет след него а и през него немога да пингна назад примерно днс-а немога да си обясня от какво може да е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

с колега от форума настроихме доста неща но продължавам да нямам възка чакам евентуално доставчика да ми аддне мак адреса но не съм сигурен дали е от това вече са настроени рутерс и днс сърварите..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ма ти сериозно ли помисли, че това се пише 1:1 ? Вземи да помислиш малко.

незнам кво ми се надуваш приятел ако знаех дали се пише 1:1 или не щях да си направя всичко сам без да пиша ...

но ти явно си някой комплексиран селянин ако искаш на колене да ти падна и да ти се помоля или ?

най-кофти е че има много такива като майка ти и баща ти който правят деца и после не ги възпитават нормално ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

а командата ip route add gateway добави ли си гейта ?

да добавил съм го добавил съм и днс сървъра но продължава да няма резултат нямам пинг до гейта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

здрасти айде и аз да опитам да помогна ,предполагам че единият ти порта  е "wan" прочетох по горе че си сложил някакви настройки на този порт,а този същият порт нат-на ли го в фаерлоуа ?

post-547-130900728963_thumb.jpg

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гражданино ползвай си главата. Още прочитайки маскарад трябваше да ти стане ясно какво имам предвид.

Комплексиран съм верно е. Селянин също. Ако паднеш на колене може и да помогне ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

здрасти айде и аз да опитам да помогна ,предполагам че единият ти порта  е "wan" прочетох по горе че си сложил някакви настройки на този порт,а този същият порт нат-на ли го в фаерлоуа ?

не съм, сега нямам достъп до машината утре сутрин.

Мерси за помоща ще пиша какво е станало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мile предполагам че той за първи път сяда да конфигурира микротик и затова не му е ясно какво е masqarade и ти като му даде един ред код и нормално е да си помисли че му даваш готово решение , но не е прав да реагира толкова остро спрямо теб ,форума е направен да си помагаме , по напредналите да помагат на по начинаещите не да се обиждаме 

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

не че искам да се приравнявам към някаква ниша на соцялизация

но наистина има хора дето ползват тежеста над раменете си за крепежен елемент

от горе написаното мога да просветля колегата че ако няма PING от машината с микротика

към доставчика, то следователно има блокиран мак адрес

относно маскарадирането да отвори през браузера адреса на тая машина и ще намери

нужната отметка

и пак относно балансната част над раменете

vbox е шитня и трябва да се изтрие

но в youtube има над 1000 резултата с начална конфигурация

на над 30 езика от които някои доста екзотични

включае бенгалски който всеки един мургав събрат знае :)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

То за напреднал не съм, но ми се е налагало.

Постнатото от мен е ориентир. Готови решения в живота няма. Ето примера (ако е постнат примера ми в гоогле):

http://www.google.bg/search?q=chain%3Dsrcnat+action%3Dmasquerade&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

Гледаме директно 3-ти резултат. Български език описание на какво ли не.

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Bulgarian/MikroTik_RouterOS_Frequently_Asked_Questions

Стигаме TCP/IP въпроси и воала...

[admin@MikroTik] ip firewall nat> add chain=srcnat action=masquerade out-interface=Public [admin@MikroTik] ip firewall nat> print Flags: X - disabled, I - invalid, D - dynamic  0  chain=srcnat out-interface=Public action=masquerade

Гледаме надоло и се ориентираме. Написано на разбираем и достъпен език.После мислим. Имаме NAT, имаме адрес даден ни от доставчика, имаме вътрешни адреси и нямаме пинг. Гледаме arp таблицата. Ако има за gw (но не ни отговаря) слагаме pc-то. Гледаме TTL. Ако няма ограничение за входящ мислим за изходящ TTL.

Пишем в google и намираме "Mangle provides 'action=change-ttl', 'new-ttl' is ttl value to specify"

И така. Ама наготово е по-лесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.