Jump to content
  • 0

250GS


Mile

Въпрос

Някой тествал тия хуйни?

Мислех да поръчам няколко за тест, но руснаците ме попариха с

"Дошли руки ди микротик RB250GS ...это писец ...настройка вланов вообще песня. Один сдох при попытке накатить новую версию прошивки, второй чую умрет при ударе об стенку."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Тествам вечер по 10-20 минути едно решение. Много елегантно за пред клиента. Руснаците май трябва да допишат още малко и да му дигнат производителноста. Засега 40-50mbps на порт прави, а ми трябват 60-80 поне.

Надявах се това на МТ да бачка коректно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

TL-WR1043ND или по малките, с DD-WRT или ако харесваш CLI със OpenWRT  :) 3in1

Удобни са спор няма,ама не влизат в схемата с  "60-80" на порт.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

dir-100 се бори за момента.. неква идея да ги мятам в vlan per user към 3560-ка и да разделим машините за инт и бг

некви шантави проблеми се явяват със сегашната топология :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

dir-100 се бори за момента.. неква идея да ги мятам в vlan per user към 3560-ка и да разделим машините за инт и бг

некви шантави проблеми се явяват със сегашната топология :)

Ха дано,ама едва ли. Така като гледам ценово гс микролаинто е наи евтино, пък евтино и функционално при клиента да сложиш е 1043нд с неговия ртл8366рб свич ще можеш да го правиш номера ама за "60-80" на порт сметката пак не излиза.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

dir-100 се бори за момента.. неква идея да ги мятам в vlan per user към 3560-ка и да разделим машините за инт и бг

некви шантави проблеми се явяват със сегашната топология :(

Проблемите ти са в топологията "ipacct", ама се полека, ке ти уври твърдата тиква  :o

Братята от голямата страна нали знаеш с какво го правят. При нас не става... Варианта да сложиш или по-горе посочените tp-link (по-скоро еФтините от няма и 30лв.) като CPE  т.е. на всеки абонат по едно и да си суркаш vlan-ите, или микрошит-а пак като CPE на всеки абонат по отделно, или имаше едни CPE-та на SMC / Edge-Core за FTTB - също имат VLAN поддръжка добра... TP-link-овете ги имам повечето, пробвани със wrt и подобни - бутат добре. SMC-тата също трябва ми се мотаят 2-3 бройки, ама не помня цена. RB-сЛичовете ги поглеждам от далече още, немам мение там. А CPE-та от сорта на SMC-тата правят доста братя китаици, може да си намериш нещо подходящо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

баа неам ядове с ипакт-а. Преди няколко дни си сринах цялата мрежа барабар със селата за 1 час, но усетих каква простотия съм заформил в идеята да е лесен съпорта. Гледах как пада всичко наред в рамките на 60 секунди припаднаха и свичове и де какво що има ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето това мяза като за теб, ама гони 200 пари с ддс-то  :(

http://www.edge-core.com/ProdDtl.asp?sno=FIAHHN

а ето това са CPE-тата за които по-горе казах.

http://www.edge-core.com/ProdDtl.asp?sno=FIAHAJ

цената му в момента гледам е същата като на 250GS-a

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С "клевър" суичове няма ли да стане? VLAN поддържат и отдалечено(централизирано) управление, не съм ги ползвал!

Ползвал съм 2 години това:

DES-1016D (возможно - и DES-1024) управляются по RRCP, на них можно сделать 802.1Q VLAN на юзера (до 32 влан поддерживает свитч). Не знаю - может вам чем-то пригодится. Только там (на 1016D во всяком случае) надо один резистор откусить, чтобы разрешить запись настроек во флэш-память.

Делинка са железни с много добро импулсно (работи и на 60волта) но за да ги управлявам използвах линукс "контролер" (може и с Web фронтенд да се направи)

Може и бонев да добави в 'едит' скрипта да туря вланите, имаш и броячи на трафика , UP/DOWN port ... тоже :o щом ти се занимава с лан :) си требе контрол по 'статично' RG  :(

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Неква такава идея е да. Все още търся "nifty" модела ^^

За 1016D знам ама трябва да слагам отделна машина да ги управлявам. Идеята беше на IP директно да си говорим със свичовете за абонатите. Събота-неделя ще изтествам внимателно Dir-100 какво ще натвори с тестовата ми мрежа в нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.