Jump to content

Гигабит до клиента


Rompii

Recommended Posts

Колеги напоследък ми се въртят много идеи в главата и се чудя дали ако инвестирам още "малко" пари и си попреструкторирам мрежата ще има смисъл. Не всички клиенти имат гигабитова ланка и това начинание ще засегне около 50% - 60% от клиентите. Въпроса ми е кога се налага предприемането на такова действие? Знам че един бърз съвременен HDD рядко може да записва торенти с над 60 мегабайта/с , но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен такава услуга се пуска при доплащане от страна на клиента примерно по 5лв/месец или както сметнеш за добре. Ама не само да му сложиш на него гигабит суич ами да си бъде гигабит до рутера ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги напоследък ми се въртят много идеи в главата и се чудя дали ако инвестирам още "малко" пари и си попреструкторирам мрежата ще има смисъл. Не всички клиенти имат гигабитова ланка и това начинание ще засегне около 50% - 60% от клиентите. Въпроса ми е кога се налага предприемането на такова действие? Знам че един бърз съвременен HDD рядко може да записва торенти с над 60 мегабайта/с , но все пак.

И какво ще кара този гигабит ,не си намислил още ? Абе като имаш кинти и не можеж да им намериш място троши ги какъв ти е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си и съответните плюсове, гигабитова мрежа държи доста повече локален трафик. Давам ти прост пример Иванчо в единия край на мрежата тегли HD торент 20-25 гиги а Петко в другия край на мрежата го сийдва. При възможност единия да сийдва с 60 мегабайта и другия да дърпа съответно с толкова след малко повече от 7 минути торента ще бъде свален, като операцията ще е натварила трасето м/у тях на около 50% . След това клиента се хвали колко бързо бил свалил тези 25 гиги, и за жалост потребителите определят интернета според свалянето на торенти. Кинти е ясно че няма в излишък, въпроса е колко си струва тази инвестиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"въпроса е колко си струва тази инвестиция"

Tя сметката е лесна ... мин. 1брой суич на вход , качествено FTP от рода на сеамакс или по-добро. На всеки суич импулсно / упс и още един кабел 2х0,75 паралелно с FTP то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

иванчо дето сиидва и тегли получава 100мб порт а суича има до него гига оптика (или 2)

това е по инвестиция

иванчо си прави пак същия трафик

а ти пак си мацаш мрежата с броудкаст

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си пуснеш гигабитова инфраструктура, мрежата ти става почти-готова за IPTV. Ако си намериш от някъде и POE адаптори /IEEE 802.3at/ на добра цена, ще ти отпадне нуждата от паралелен кабел за захранването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе намират се ама са по 50-60лв. /да не кажа $/ бройката. При голям интерес, вярвам че Неомонтана и подобни, ще ги произведат на съвсем разумна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

и аз съм мислил по въпроса с поетата за ГБит смятах да направя някои проби без външни компоненти в смисъл със самите суичове но се оказва че разделителните трафове са неподходящ модел, средния извод за 1,2-3,6 е вързан на обща маса.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое бе, нали затова ми измисляме "връзлото" тука са  :) то инак къв е смисъла на форума , ако впрегнеме правилно магарето ще сме като Хамериканците.

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.