Jump to content
  • 0

Нужда от съвет


sftt

Въпрос

Здравейте, имам следния въпрос ако някой може да ми помогне с една конфигурация за ХОТСПОТ.Микротик вер. 3.хх  х86.Въпроса ми е следния как да направя следната работа.

МТ.----eth1 ---------------- linksys wrt54gl soft. dd-wrt

Така че линксиса да ми служи като антена за хотспота а афтентикацията да се извършва на микротика където е дефакто хотспота.Доста изчетох за хот спота но отговор на моя въпрос не намерих.Предполагам чр може би нещо от рода на EoIP Tunnel .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

спираш дхцп-то на линксис-а

правиш настройките от винбох за хотспот- сервер

и закачаш мт-то на някой от лановете на линксис-а

или ако искаш да ти ги настроя дай на лс логин и пасс за мт-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Значи не това ми трябва даниелски. Пуснал съм хотспот на микротик раздава си ип-та от дхцп-то скоростите съм ги настроил , но въпроса ми е .Дали линксиса може да се ползва като вид ( вифи карта ) , тоест да приема и предава сигнала до цялата афтентикация да се извършва на микротика който е зад него. Имам и още един въпрос кой шейпър ползвате за хот спот системата защото от страниците на вики ония който е даден не прави нищо.Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Виж дали на линксиса имаш опция AP Bridge, ако не решението е TL-WA501G. Може да избереш и по-мощно, в зависимост от това колко хора ще се закачат и за каква скорост си говорим. Поразрови се във форума има доста сходни теми 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Linksisa има тази опция а форума вече и темите му знам на изус но точно за това не е писано. Ако знаеш как да стане пиши щото аз вече не знам пробвах и с неговия хотспот на линксиса но нрщо нр става това корто аз искам.  :-\  А на сървъра няма как да му сложа Вифи карти защото просто не може няма място .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

значи за да го ползваш кат вифи карта от настройките на дд-врт го пусни в режим ап

на линкис-а спираш dhcp за да не се бърка със дхцп сървара на микротика и кабела от микротик-а го слагаш в някой от лан-портовете на рутера !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Стана мерси  8) , а кой шейпър ползвате за хот спот системата защото от страниците на вики ония който е даден не прави нищо

значи за да го ползваш кат вифи карта от настройките на дд-врт го пусни в режим ап

на линкис-а спираш dhcp за да не се бърка със дхцп сървара на микротика и кабела от микротик-а го слагаш в някой от лан-портовете на рутера !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

hotspot системата на микротика си има шейпър който си работи коректно

задават се съответните скорости в профила или user manager в зависимост кое се ползва

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да съгласен съм с теб но не е точно така ,по мое скромно мнение мямаш ли шейпър както трябва двама торентджии да ти кацнат и до там си (тествано е) . А с това от вики http://wiki.mikrotik.com/wiki/Basic_traffic_shaping_based_on_layer-7_protocols има подобрение е малко е до преработено но ми се наложи доста време да му отделя .

hotspot системата на микротика си има шейпър който си работи коректно

задават се съответните скорости в профила или user manager в зависимост кое се ползва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

@sftt

разгледай параметрите за PCQ на интерфеисите и ще откриеш интересни приложения

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.