Jump to content
  • 0

Моля помогнете за балансинг между два доставчика.


MartoPleven

Въпрос

Здравейте колеги, имам спешна нужда от помощ. Моля ви да ми обясните сус някакъв пример или скриптче, как да направя балансинг между два доставчика. Имаме 3 доставчика (БТК няма да и броя, за това приемаме, че са два). И от двата интернета идва през две сателитни антени пренасящи по около 40mb канал със 30mb интернет трафик по IP ( значи 2X30Mb средно около 50, 60Mb, но както и да е това няма значение ) след което минава през рутерборда 433AH и излиза на PPPOE. Така значи имаме два PPPOE със по 30, 35Mb всеки. И двата канала влизат в опорен рутер сус процесор близо 3GHz, въпросът е как да ги балансирам така, че да мога да използвам и двата канала равномерно на една машина като натоварването на двата канала да е еднакво равномерно. Виждал съм го като пример по форума но немога да се ориентирам как да го направя. Моля помогнете със някакво скриптче или описание какво точно трябва да направя, че се озорих. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

13 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Е супер колега, благодаря ви за бързият отговор, имам една машина останала и на нея ще тествам да не чупя работещата. ;D А гледах, че това е по IP за PPPOE какви промени трябва да се правят на скрипта от пурвия пример, че хич ме няма по програмирането, но няма кои друг на го направи. Там имаме две PPPOE дало ще стане със този скрипт, или трябват промени много да се правят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря колеги. Супер сте. После ще взема старата щайга и ще си поиграя да видя какво ще стане.  :D;) 8-) Още веднъж благодаря. :)

Не е желателна шлькавицата ако нямаш кирилица ползвай това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

адресите на бтк не са динамични, 192.168.1.2 ти е винаги ип-то на компа, 192.168.1.1 е гейта, можеш да си ги въведеш ръчно не през dhcp-client

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

аз съм с 2 нета на БТК и на 2'та съм им направл PPPoE През MikroTIK...

искам да Ги балансирам, и кой и от двата да спре да си имам нет.

load balancing i failover искам, ама немога да ги направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето тук съм започнал една тема която би трябвало като се донапише да стане добре обяснено http://mikrotik-bg.net/index.php?topic=1335.0

Теория - това е когато знаете всичко, но нищо не работи

Практика - това е когато всичко работи, но не знаете защо

При нас съчетаваме теорията с практиката - НИЩО не работи и нямаме понятие защо!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

незнам как ги виждате нещата вие, но аз допреди няколко месеца имах load balancing i ... смятам че идеята не е добра, ЗАЩОТО като трафик /сумарно/ всичко е ОК. Скороста при download е на МАКС, но имаше забавяне при отварянето на страници в кой да е браузър !! говоря за секунда-две , но се усеща. да не говорим че ако единия доставчик увисне .... всичко спира и не зависиш от едно място а от две. Това е което имам аз като опит. дано съм полезен на някого. поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • Администратор

По спомени отпреди 2-3 години,балансинга с мт не беше читаво изпълнение от лична гледна точка.Това което помня беше,че сумарно никога не се достигаше общия капацитет на 2 входящи линий,балансирането при линий с различни капацитети беше симетрично  и пак не достигаше общия капацитет.

Use since

OpenBSD 3.x

FreeBSD 4.x

Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x

Аз съм фен на OpenWRT.

 

Горчивината от лошото качество остава дълго след като е преминало удоволствието от ниската цена.

_____________________________

___|____|____|____|____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|_ Удряй _|____|____|__

_|____|___ главата ___|____|____

___|____|_ си тук!! |____|____|__

_|____|____|____|____|____|____

___|____|____|____|____|____|__

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм с мт RB450G v4.6, при мен баланса работи с пълниа капацитет на двете входящи линий, и Multi DMZ съм си направил, всичко от 2 седмици работи доволно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.