Jump to content

BULET 5 нещо не иска да прехвърли повече от 8-9 mbps

babula

Recommended Posts

Здавейте, имам линк на около 4 км с 2 булета 5 с антени 30db. Забелязах, че повече от 10 мбпс не искат да прехвърлят. Сигнала е повече от хубав - прилагам и една снимка. Режим Access Point WDS и Station WDS. Ако е на 24мбпс няма проблем, но ако го вдигна на 36 или 48 почват проблеми - накъсва и линка става отврат. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем или е от самите устройства?

post-502-130900728498_thumb.jpg

Това от както е пуснат линка ли е така

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

На пръв поглед прави впечатление ACK40 .... за 4км би трябвало да е около 80 според мен. Автоматично ли е, или ти си го сложил така ??

На пръв поглед прави впечатление ACK40 .... за 4км би трябвало да е около 80 според мен. Автоматично ли е, или ти си го сложил така ??

На автоматично е. Промених го но не е голям ефекта.

Това от както е пуснат линка ли е така

До сега не бях го натоварвал. Сега ми потрябва по-голям трафик и почна проблема.

Почнах да се замислям дали да не сложа две СМ9-ки и да си реша проблема. То само ядове днес.

да не би френел зоната да е зле, свали ги машинките сложи ги в една стая и ги "пържи", не мисля че проблема е в тях влез им през ssh и виж при какви трансфери колко се товари проца това бих те посъветвал, ако проца се товари прекалено много пробвай с префлаш на машинките ,друго което ми идва на ум е да не би да им пускаш захранването през кофти кабел или пък да е по дълъг и от там да ти пада напрежението и от там ядовете на големи трансфери  :)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

да не би френел зоната да е зле, свали ги машинките сложи ги в една стая и ги "пържи", не мисля че проблема е в тях влез им през ssh и виж при какви трансфери колко се товари проца това бих те посъветвал, ако проца се товари прекалено много пробвай с префлаш на машинките ,друго което ми идва на ум е да не би да им пускаш захранването през кофти кабел или пък да е по дълъг и от там да ти пада напрежението и от там ядовете на големи трансфери  :)

Кабелите са къси - до 3-7м не повече. А и като гледам нивото и качеството на сигнала не би трябвало да има такъв проблем(с френел зоната де). Мислех си дали да не съм объркал настройките нещо, ама май това си е капацитета на тези устройства......

Не може да е това капацитета... имам много линкове с тях и си правят по 22-24 мегабита без турбо!

Не може да е това капацитета... имам много линкове с тях и си правят по 22-24 мегабита без турбо!

Сигурен съм, ама защо при мене не се получава не ми е много ясно. Остава само да има проблем с френел зоната тогава?! Като погледна към другото устройство и прекарам мислено права линия, има само един блок, който е на около 100м и е 1-2 метра по-нисък. Това може ли да е проблем? И все пак нивото на сигнала е отлично, CCQ=100%, какво ли е все пак мамка му......

Интересно, че работи само на един режим на антената - Compliance Test. На останалите е пълна боза. А при сканиране не е "зашумено" толкова.

Последен ъпдеит ли е ?

Не е последен XS5.ar2313.v3.2.2.4003.081114.1725 с този е. Знам, че последния е 3.6, но не знам дали ще се промени нещо, т.е. дали е грешка във версията. Ако трябва да го ъпдейтна и това ще пробвам.

Качих антената и буллета на покрива, сега видимостта е перфекта, захранващия кабел е само 1-2 м - и пак няма коренна разлика. На какво или кое му е проблема не мога да разбера - някой няма ли идея 8)