Jump to content

BULET 5 нещо не иска да прехвърли повече от 8-9 mbps


babula

Recommended Posts

Здавейте, имам линк на около 4 км с 2 булета 5 с антени 30db. Забелязах, че повече от 10 мбпс не искат да прехвърлят. Сигнала е повече от хубав - прилагам и една снимка. Режим Access Point WDS и Station WDS. Ако е на 24мбпс няма проблем, но ако го вдигна на 36 или 48 почват проблеми - накъсва и линка става отврат. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем или е от самите устройства?

post-502-130900728498_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от както е пуснат линка ли е така

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед прави впечатление ACK40 .... за 4км би трябвало да е около 80 според мен. Автоматично ли е, или ти си го сложил така ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пръв поглед прави впечатление ACK40 .... за 4км би трябвало да е около 80 според мен. Автоматично ли е, или ти си го сложил така ??

На автоматично е. Промених го но не е голям ефекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това от както е пуснат линка ли е така

До сега не бях го натоварвал. Сега ми потрябва по-голям трафик и почна проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би френел зоната да е зле, свали ги машинките сложи ги в една стая и ги "пържи", не мисля че проблема е в тях влез им през ssh и виж при какви трансфери колко се товари проца това бих те посъветвал, ако проца се товари прекалено много пробвай с префлаш на машинките ,друго което ми идва на ум е да не би да им пускаш захранването през кофти кабел или пък да е по дълъг и от там да ти пада напрежението и от там ядовете на големи трансфери  :)

Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би френел зоната да е зле, свали ги машинките сложи ги в една стая и ги "пържи", не мисля че проблема е в тях влез им през ssh и виж при какви трансфери колко се товари проца това бих те посъветвал, ако проца се товари прекалено много пробвай с префлаш на машинките ,друго което ми идва на ум е да не би да им пускаш захранването през кофти кабел или пък да е по дълъг и от там да ти пада напрежението и от там ядовете на големи трансфери  :)

Кабелите са къси - до 3-7м не повече. А и като гледам нивото и качеството на сигнала не би трябвало да има такъв проблем(с френел зоната де). Мислех си дали да не съм объркал настройките нещо, ама май това си е капацитета на тези устройства......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да е това капацитета... имам много линкове с тях и си правят по 22-24 мегабита без турбо!

Сигурен съм, ама защо при мене не се получава не ми е много ясно. Остава само да има проблем с френел зоната тогава?! Като погледна към другото устройство и прекарам мислено права линия, има само един блок, който е на около 100м и е 1-2 метра по-нисък. Това може ли да е проблем? И все пак нивото на сигнала е отлично, CCQ=100%, какво ли е все пак мамка му......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, че работи само на един режим на антената - Compliance Test. На останалите е пълна боза. А при сканиране не е "зашумено" толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен ъпдеит ли е ?

Не е последен XS5.ar2313.v3.2.2.4003.081114.1725 с този е. Знам, че последния е 3.6, но не знам дали ще се промени нещо, т.е. дали е грешка във версията. Ако трябва да го ъпдейтна и това ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качих антената и буллета на покрива, сега видимостта е перфекта, захранващия кабел е само 1-2 м - и пак няма коренна разлика. На какво или кое му е проблема не мога да разбера - някой няма ли идея 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.